Lieka neaišku, ar į šventę pakviesta ekspremjerė Theresa May, vadovavusi šalies pasiruošimui „Brexitui“ trejus metus iki atsistatydinimo. Pats B. Johnsonas ne kartą kritikavo savo pirmtakę už jos vyriausybės priimtus sprendimus šiame procese.

Dauningo gatvės 10-ajame name susirinksiantys svečiai bus vaišinami patiekalais iš britiškų produktų: trapios tešlos kepiniais su mėlynuoju sūriu „Shropshire Blue“, ėrienos filė, anglišku piemenėlių apkepu su čederiu ir raugintais agurkais, vištienos iešmeliais, taip pat kepta jautiena su Jorkšyro pudingu ir krienų padažu. Visa tai svečiai galės užsigerti britišku putojančiu vynu.

Likus valandai iki Jungtinės Karalystės oficialaus išstojimo iš ES, B. Johnsonas turėtų kreiptis į šalies gyventojus.

Dauningo gatvė jau paskelbė ištraukas iš B. Johnsono kalbos.

„Tai yra akimirka, kai išaušta aušra, o uždanga pakyla, kad pažymėtume naują aktą“, – sakys premjeras.

Premjero rezidencija Dauningo gatvėje bus apšviesta Jungtinės Karalystės vėliavos spalvomis, o ant jos fasado turėtų pasirodyti laiką iki „Brexito“ skaičiuojančio laikrodžio šviesų projekcija.

Mėlyna ir raudona šviesomis taip pat bus apšviestos Finansų, Teisingumo ir Gynybos ministerijos bei Jos Didenybės mokesčių ir muitinės tarnyba (HMRC).

Tuo metu Briuselyje jokių „Brexitui“ skirtų renginių nenumatyta. Europos Sąjungos pareigūnai ne kartą reiškė apgailestavimą dėl JK sprendimo palikti Bendriją.

Oficialiai Jungtinė Karalystė iš Europos Sąjungos išstos penktadienį 23 val. Londono (šeštadienį 1 val. Lietuvos) laiku.