Vienos kinų poros mėginiai buvo išsiųsti ištirti, trims gydytojams ir slaugytojai atvykus į laivą „Costa Smeralda“ Čivitavekija uoste suteikti pagalbą karščiuojančiai moteriai, pranešė vietos sveikatos apsaugos tarnyba.

Laivo operatorė „Costa Crociere“ patvirtino, kad laive, kuriame yra apie 7 000 tūkst. turistų ir įgulos narių, paskelbtas karantinas.

„Poros kajutė izoliuota, pora šiuo metu stebima gydytojų“, – ANSA cituoja neįvardytą laivo keleivį.

„Žinoma, mums šiek tiek neramu – niekas iš laivo neišlipa ir neįlipa, išskyrus gydytojus. Šios atostogos gali virsti košmaru“, – sakė jis.

Penktas pagal dydį pasaulyje „Costa Smeralda“ kruizinis laivas atplaukė iš Maljorkos Palmos. Vėliau turėjo tęstis kelionė per Viduržemio jūrą.

„Reuters“ skelbia, kad pora atvyko į Italiją sausio 25-ąją ir tą pačią dieną Savonos uoste įlipo į laivą „Costa Smeralda“. Vėliau jiems prasidėjo karščiavimas ir pasireiškė kvėpavimo sutrikimai.

Šią savaitę laineris lankėsi Prancūzijoje, Marselyje, ir Ispanijoje, Barselonoje bei Maljorkos Palmoje, o ketvirtadienį prisišvartavo Čivitavekijos uoste, esančiame į šiaurę nuo Romos.

Iš laivo neleidžiama išlipti nė vienam iš 6 tūkst. keleivių bei įgulos nariams. Įmonės, kuriai priklauso laineris, atstovas pranešė, kad buvo atlikta medicininė patikra, siekiant nustatyti, ar pora užsikrėtė potencialiai mirtinu koronavirusu.

Jo teigimu, gali prireikti „kelių valandų“, kol padėtis pasidarys aiškesnė.

Costa Smeralda
Costa Smeralda

DELFI primena, kad Kinijoje išplitusio naujo koronaviruso aukų padaugėjo iki 170, taip pat patvirtinta daugiau kaip 1 700 naujų užsikrėtimo atvejų, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

Pasaulyje nerimą keliančio protrūkio epicentras išlieka Hubėjaus provincija: joje mirė 37 iš 38 naujausių aukų.

Dar vienas pacientas mirė pietvakarinėje Sičuano provincijoje, informavo Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.

Be to, Tibete patvirtintas pirmasis užsikrėtimo virusu 2019-nCoV atvejis, nurodė komisija.

38 naujos mirtys yra iki šiol didžiausias aukų skaičiaus padidėjimas per vieną dieną nuo protrūkio pradžios.

Kinija šiuo metu intensyviai stengiasi suvaldyti viruso plitimą; dėl taikomų karantino priemonių Hubėjuje faktiškai įstrigo dešimtys milijonų gyventojų.

Dauguma (1 032) iš naujai užregistruotų užsikrėtimo atvejų taip pat nustatyti Hubėjuje.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį perspėjo visas vyriausybes imtis veiksmų dėl pavojingo viruso, panašaus į ūmaus kvėpavimo takų sutrikimo (SARS) sukėlėją.

Trečiadienį iš protrūkio židinio buvo evakuota šimtai užsieniečių.

Liga jau yra išplitusi į keliolika šalių. Apie savo pirmuosius pacientus, užsikrėtusius 2019-nCoV, jau pranešė Suomija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

PSO ketvirtadienį sušaukė skubų pasitarimą, ar ši epidemija turėtų būti pripažinta tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi. Toks žingsnis atvertų kelią glaudesnio tarptautinio veiksmų koordinavimo priemonėms.

Daug oro bendrovių įšaldo skrydžius į Kiniją ir iš jos arba mažina reisų skaičių.

Kitose šalyse taip pat buvo nustatyta atvejų, kai virusu užsikrėtė Kinijoje nesilankę, bet su toje šalyje buvusiais žmonėmis kontaktavę asmenys.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas per „Twitter“ parašė, kad jo organizacija „giliai apgailestauja“ dėl, anot jo, „žmogaus klaidos“, kai praeitą savaitę PSO ataskaitose naujojo protrūkio grėsmė buvo įvertinta kaip „vidutinė“, o ne „didelė“.