Pasaulyje nerimą keliančio protrūkio epicentras išlieka Hubėjaus provincija: joje mirė 37 iš 38 naujausių aukų.

Dar vienas pacientas mirė pietvakarinėje Sičuano provincijoje, informavo Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.

Be to, Tibete patvirtintas pirmasis užsikrėtimo virusu 2019-nCoV atvejis, nurodė komisija.

38 naujos mirtys yra iki šiol didžiausias aukų skaičiaus padidėjimas per vieną dieną nuo protrūkio pradžios.

Kinija šiuo metu intensyviai stengiasi suvaldyti viruso plitimą; dėl taikomų karantino priemonių Hubėjuje faktiškai įstrigo dešimtys milijonų gyventojų.


Dauguma (1 032) iš naujai užregistruotų užsikrėtimo atvejų taip pat nustatyti Hubėjuje.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį perspėjo visas vyriausybes imtis veiksmų dėl pavojingo viruso, panašaus į ūmaus kvėpavimo takų sutrikimo (SARS) sukėlėją.

Trečiadienį iš protrūkio židinio buvo evakuota šimtai užsieniečių.

Liga jau yra išplitusi į keliolika šalių. Apie savo pirmuosius pacientus, užsikrėtusius 2019-nCoV, jau pranešė Suomija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.

PSO ketvirtadienį sušaukė skubų pasitarimą, ar ši epidemija turėtų būti pripažinta tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi. Toks žingsnis atvertų kelią glaudesnio tarptautinio veiksmų koordinavimo priemonėms.


Daug oro bendrovių įšaldo skrydžius į Kiniją ir iš jos arba mažina reisų skaičių.

Kitose šalyse taip pat buvo nustatyta atvejų, kai virusu užsikrėtė Kinijoje nesilankę, bet su toje šalyje buvusiais žmonėmis kontaktavę asmenys.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas per „Twitter“ parašė, kad jo organizacija „giliai apgailestauja“ dėl, anot jo, „žmogaus klaidos“, kai praeitą savaitę PSO ataskaitose naujojo protrūkio grėsmė buvo įvertinta kaip „vidutinė“, o ne „didelė“.

Trims iš Uhano evakuotiems japonams diagnozuotas naujas koronavirusas

Trims Japonijos piliečiams, kurie su dar maždaug 200 tautiečių buvo evakuoti iš Kinijos pirmuoju specialiai pasiųstu orlaiviu, diagnozuotas naujas koronavirusas, ketvirtadienį pranešė Japonijos sveikatos apsaugos ministras.

Trys minėti asmenys parskrido į Japoniją trečiadienį pirmuoju lėktuvu, pasiųstu evakuoti šalies piliečių iš koronaviruso protrūkio epicentre atsidūrusio Uhano miesto.

Ketvirtadienį Kinijos vyriausybė pranešė, kad koronaviruso aukų padaugėjo iki 170, taip pat patvirtinta daugiau kaip 1 700 naujų užsikrėtimo atvejų.

Su trim naujais atvejais Japonijoje šis virusas diagnozuotas jau 11 žmonių, tarp jų – dviem asmenims, kurie užsikrėtė virusu, nors nesilankė Kinijoje.

„Be aštuonių ankstesnių atvejų, tarp žmonių, vakar grįžusių iš Uhano, infekcija patvirtinta vienam asmeniui su ligos simptomais ir dar dviem žmonėms, kuriems simptomų nepasireiškė“, – parlamente sakė sveikatos apsaugos ministras Katsunobu Kato.

Vyriausybės vadovas Shinzo Abe įstatymų leidėjams sakė, kad trys sugrįžę japonai, kuriems diagnozuotas virusas, bus gydomi specialioje medicinos įstaigoje.

Trečiadienį pareigūnai pranešė patvirtinę antrą atvejį, kai naujasis virusas buvo diagnozuotas asmeniui, nesilankiusiam Kinijoje.

Ši moteris dirbo kelionių gide autobuse, kurio vairuotojas užsikrėtė nauju koronavirusu, nors taip pat nesilankė Kinijoje.

Vairuotojas pareigūnams sakė anksčiau šį mėnesį vežęs dvi grupes turistų iš Uhano. Vėliau jam pasireiškė ligos simptomai.

„Aštuntasis atvejis yra antras įtariamas incidentas, kai asmuo virusu užsikrėtė nuo kito asmens“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

„Susidūrėme su visiškai nauja situacija“, – kalbėjo jis.