Apie tai penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Nauja gydymo įstaiga Kinijos centrinėje dalyje esančiame mieste, kurią ketinama atidaryti vasario 3 dieną, bus skirta šiuo koronavirusu infekuotiems pacientams, kurių skaičius vis auga. Siekiant sustabdyti šios mažiausiai 26 gyvybes nusinešusios ligos plitimą, mieste įkalinti liko milijonai žmonių.

Valstybinio transliuotojo CCTV parodytame reportaže matyti, kaip statybų aikštelėje dirba dešimtys ekskavatorių ir sunkvežimių.


Ligoninėje, kurios bendras plotas sieks daugiau nei 25 tūkst. kvadratinių metrų, bus tūkstantis lovų, paskelbė oficiali naujienų agentūra „Xinhua“.

Naujos gydymo įstaigos statybos prasidėjo pasirodžius pranešimams apie lovų trūkumą vietos ligoninėse, kur gydomi infekuotieji. Visoje šalyje jau užregistruota 830 užsikrėtusių žmonių.

Remiantis „Xinhua“ pranešimu, naujoji ligoninė statoma, siekiant „sumažinti medicininio gydymo išteklių stygių ir pagerinti pacientų pacientų slaugą“.

„Kinijoje jau anksčiau buvo sparčiai įgyvendinti net ir didelio masto projektai“, – teigė Užsienio reikalų tarybos visuomenės sveikatos specialistas Jandžongas Huangas.

Pasak jo, 2003 m. ligoninę Pekine pastatė per septynias dienas, o dabar statybininkai tikriausiai nori pasiekti rekordą. Ligoninė Uhane, kaip ir Pekine, veikiausiai pastatyta iš pusiau pagamintų statinių.

J. Huango teigimu, Kinija gali įveikti biurokratines kliūtis, finansinius sunkumus ir mobilizuoti visus turimus išteklius. Jis mano, kad į ligoninės statybas bus sukviesti inžinieriai iš visos šalies, kad laiku užbaigtų projektą.

„Kinai – gabūs inžinieriai. Ne vienas dangoraižis buvo labai greitai pastatytas. Vakariečiams sunku suvokti, bet tai įmanoma“, – pridūrė jis.

Medikamentų Uhanas gali gauti iš kitų ligoninių arba užsakyti, kad jų pagamintų.

2003 metais, Kinijoje greitai pradėjus augti ūminio kvėpavimo takų sindromo (SARS) pacientų skaičiui, Pekino priemiestyje ligoninė iškilo vos per savaitę. Per šio viruso protrūkį 2002–2003 metais Kinijoje mirė 349 virusu užsikrėtę žmonės, dar 299 aukos buvo užregistruotos Honkonge.

Siaotangšano ligoninė buvo pastatyta iš surenkamų modulių. Šios konstrukcijos bus panaudotos ir Uhano ligoninės statybai, penktadienį pranešė „Xinhua“.

Daugiau nei 11 mln. gyventojų turintis miestas centralizuotai taiko kovos su naujojo viruso plitimu priemones, izoliuodamas užsikrėtusius pacientus 61 klinikoje ir specializuotose ligoninėse.

Kinijos pareigūnai sako, kad virusas veikiausiai išplito iš vieno jūros produktų ir gyvūnų turgaus Uhano mieste. Jis pasiekė kelias kitas Azijos šalis, be to, užsikrėtimo atvejų užregistruota ir tolimesnėse valstybėse.

Dėl koronaviruso protrūkio mažiausiai aštuoniuose Kinijos miestuose įversti kelionių apribojimai, atšaukti vieši renginiai.

Valstybinis transliuotojas CCTV penktadienį pranešė, kad į Uhano Pulmonologinės ligoninės intensyvios terapijos skyrių į pagalbą ten dirbantiems gydytojams išsiųsta 40 kariuomenės medikų.