„Bet kurią dieną, bet pirmiausia Holokausto aukų atminimo dieną, privalome parodyti savo veidą, privalome kartu pasisakyti už tai, kad dažnai kartojami žodžiai „Niekada daugiau“ nevirstų tuščia fraze“, – sakė šią akciją organizavusios Paramos Europos žydų naikinimo memorialui draugijos vadovė Lea Ros.

Sekmadienį Berlyno katedroje įvyko pamaldos Osvencimo išvadavimo metinėms paminėti, o pagrindiniu šio įvykio paminėjimo renginiu Vokietijoje pirmadienį taps koncertas Berlyno valstybinėje operoje, kuriame ketina dalyvauti Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis). Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Štainmajeris) savo rezidencijoje priims Holokaustą išgyvenusius žydus.

Vokietijos parlamentas Holokausto aukas oficialiai pagerbs trečiadienį.

Kai kurie Holokaustą išgyvenę žmonės, kurie jau yra garbaus amžiaus, pirmadienį rinksis Osvencime paminėti 75-ųjų šios mirties stovyklos išvadavimo metinių. Stovyklą 1945 metų sausio 27-ąją išvadavo sovietų kariai.

Pasaulio lyderiai šia proga ketvirtadienį dalyvavo minėjimo ceremonijoje Jeruzalėje.

Iš viso Osvencime ir Birkenau buvo nužudyta 1,1 mln. žmonių, daugiausia žydų, bet taip pat lenkų, sovietų karo belaisvių, romų ir prieš nacius kovojusių asmenų. Dauguma šių žmonių mirė dujų kamerose, o kita dalis – nuo bado, ligų ir išsekimo.