„Vakar susitikau su kinų bendruomenės Paryžiuje nariais, kurie patys norėjo atšaukti eitynes“, planuotas Respublikos aikštėje, žurnalistams sakė merė.

„Atsargumo principas – pirmiau“, – pridūrė ji.

Penktadienį Prancūzijos sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad trims žmonėms, kurie neseniai lankėsi Kinijoje, buvo diagnozuotas naujasis virusas. Tai pirmieji atvejai Europoje.

Vienas pacientas gydomas ligoninėje šalies pietvakariuose esančiame Bordo, o kiti du – sostinėje. Visi trys laikosi „labai gerai“, sakė Prancūzijos sveikatos apsaugos generalinis direktorius Jerome'as Salomonas (Žeromas Salomonas).

Sveikatos apsaugos pareigūnai stebi žmones, turėjusius kontaktų su trimis pacientais.

Naujieji metai pagal Mėnulio kalendorių, dar vadinami kinų Naujaisiais metais, žymi naujų metų pradžią tradiciniame kinų kalendoriuje.

Šiemet Naujieji – Žiurkės metai – prasidėjo šeštadienį. Jų sutiktuvės Kinijoje buvo smarkiai suvaržytos dėl naujojo koronaviruso protrūkio, per kurį jau mirė 56 žmonės ir susirgo dar beveik 2 000.

A. Hidalgo nesakė, ar taip pat bus atšaukti kiti artimiausiomis dienomis planuojami Naujųjų metų renginiai, įskaitant pagrindinę metinę eiseną Paryžiaus vadinamajame Azijos kvartale, planuojamą kitą sekmadienį.

„Apie švenčių atšaukimą buvome informuoti vakar vakare“, – sakė Prancūzijos ir Kinijos asociacijos atstovas Pierre'as Ducerfas (Pjeras Diuserfas).

Sekmadienį Bordo planuota šventė taip pat buvo atšaukta.

Protrūkis kilo gruodžio pabaigoje Kinijos centriniame Uhano mieste – pramonės ir transporto centre su 11 mln. gyventojų – ir jau išplito į kelias kitas šalis, įskaitant JAV.

Imantis atsargumo priemonių buvo uždarytas Uhano miestas ir, vėliau, didelė Hubėjaus provincijos dalis.

Prancūzija sekmadienį atsiuntė į Paryžiaus Charles'io de Gaulle'io (Šarlio de Golio) oro uostą kelių dešimčių medicinos ekspertų komandą pasirūpinti visais atvykstančiais keleiviais, kuriems galbūt pasireiškia užsikrėtimo naujuoju virusu simptomai.

Prancūzų automobilių gamintoja PSA šeštadienį paskelbė, kad iš Uhano sugrąžins ten dirbančius savo žmones ir jų šeimas – iš viso 38 žmones.

Iš pradžių jie bus laikomi karantino sąlygomis Čangšos mieste už 300 km nuo Uhano, kuriame atsirado naujasis virusas, o paskui galės grįžti „į savo kilmės šalis“, sakoma kompanijos pareiškime.

Šis koronavirusas kelia visuotinį susirūpinimą, nes yra panašus į ūmaus kvėpavimo takų sindromą (SARS), 2002– 2003 metais nusinešusį šimtus gyvybių Kinijoje ir Honkonge, ir Artimųjų Rytų respiracinio sindromo infekciją (MERS), išplitusią 2012 metais ir taip pat sukėlusią daugybę mirčių.