„Kaltininkai buvo žmonės. Jie buvo vokiečiai. Žudikai, sargybiniai, pagalbininkai, sekėjai: jie buvo vokiečiai, - sakė F. W. Steinmeieris. – Šešių milijonų žydų žudynes, didžiausią nusikaltimą žmonijos istorijoje, įvykdė mano tautiečiai“.

F. W. Steinmeieris buvo pirmasis Vokietijos prezidentas, sakęs kalbą Jad Vašeme. Gerbdamas aukas, jis kalbėjo angliškai, o ne vokiškai.

Prezidentas įspėjo išsaugoti prisiminimus. „Taip, mes, vokiečiai prisimenam. Tačiau kartais man atrodo, kad praeitį suprantame geriau nei dabartį, - teigė jis. – Aš norėčiau sakyti: mes visiems laikams pasimokėme iš istorijos. Tačiau negaliu to sakyti, kai plinta neapykanta (...)“.

Vokietija toliau kovos su antisemitizmu, priešinsis „nacionalizmo nuodui“, saugos žydų gyvybes ir stovės Izraelio pusėje. „Šį pažadą aš kartoju čia, Jad Vašeme, pasaulio akyse“, - patvirtino F. W. Steinmeieris.

Ceremonijoje Jad Vašeme dalyvavo dešimčių šalių lyderiai.

Aušvico koncentracijos stovykla tada Vokietijos okupuotoje Lenkijoje laikoma holokausto simboliu visame pasaulyje. Skaičiuojama, kad čia buvo nužudyta daugiau kaip milijonas žmonių, dauguma jų – žydai. Raudonosios armijos kariai išlaisvino stovyklą 1945 metų sausio 27 dieną ir čia dar daro 7 000 išgyvenusiųjų. Iš viso naciai ir jų parankiniai per holokaustą nužudė šešis milijonus žydų.