Tokių veiksmų nuspręsta imtis po pernai lapkritį ant Londono tilto per Temzės upę įvykdyto išpuolio.

Dviejų gyvybių pareikalavusią ataką surengęs 28 metų Usmanas Khanas, kuris anksčiau buvo nuteistas kalėti už teroristinę veiklą ir paleistas atlikęs mažiau nei pusę jam skirtos bausmės, buvo nukautas policijos.

Vyriausybė nurodė, kad „išsamiai peržiūrės“ tvarką, kaip elgiamasi su nuteistais teroristais po to lapkričio 29-osios išpuolio.

Ataka, įvykusi per pirmalaikių visuotinių rinkimų kampaniją, netrukus tapo itin politizuota, paaiškėjus, kad U. Khanas buvo paleistas neatlikęs visos jam skirtos bausmės.

Naujomis reformomis siekiama, kad už sunkius nusikaltimus, pavyzdžiui, teroro aktų rengimą ar vadovavimą teroristinei organizacijai, nuteisti asmenys už grotų praleistų mažiausiai 14 metų.

Be to, už tokius nusikaltimus nuteisti žmonės privalės atlikti visą jiems paskirtą laisvės atėmimo bausmę. Tai reiškia, kad jie nebeturės teisės būti paleisti į laisvę anksčiau laiko. Taip pat bus peržiūrimos taisyklės dėl jiems taikomų suvaržymų po paleidimo.

Po „beprasmės teroro atakos... lapkritį susidūrėme su tam tikromis sudėtingomis tiesomis apie tai, kaip elgiamės su teroristais“, pranešime sakė vidaus reikalų sekretorė Priti Patel.

„Šiandien... suteikiame policijai ir probacijos pareigūnams išteklius, kurių jiems reikia tirti ir sekti pažeidėjus, pristatome griežtesnes bausmes ir pradedame [tvarkos], kaip su pažeidėjais elgiamasi jiems išėjus į laisvę, išsamią peržiūrą“, – nurodė ji.

Kelių agentūrų sistemos, dirbančios su nuteistaisiais už terorizmą, „išsamią nepriklausomą peržiūrą“ atliks JK vyriausybės teroro įstatymų nepriklausomas vertintojas Jonathanas Hallas, sakoma pranešime.

Taip pat siūloma padvigubinti probacijos pareigūnų, dirbančių su už terorizmą įkalintais asmenimis, skaičių, ir įvesti poligrafo tyrimo metodą.

Taip padaugės vietų probacijos nakvynės namuose, tad pareigūnai galės atidžiau stebėti už teroristinius nusikaltimus teistus asmenis kelios savaitės po jų paleidimo iš kalėjimo.

Vyriausybė sako taip pat ketinanti peržiūrėti, kokia pagalba prieinama terorizmo aukoms, ir žada skirti 500 tūkst. svarų (586 tūkst. eurų) tam, kad būtų „užtikrinta, jog daugiau aukų greičiau gautų paramą ir patarimų, kurių jiems reikia“.

Taip pat 90 mln. svarų (105,5 mln. eurų) bus padidintas kovos su terorizmu policijos biudžetas, kad kitais finansiniais metais jis siektų 906 mln. svarų (per 1 mlrd. eurų).