Demonstrantai skandavo prieš policiją, prezidentą Emmanuelį Macroną (Emanuelį Makroną) ir jo pensijų sistemą nukreiptus šūkius. Prezidento inicijuota pensijų reforma Prancūzijoje jau sukėlė ilgiausią per kelis dešimtmečius transporto sistemos darbuotojų streiką.

Penktadienį E. Macronas ir jo žmona Brigitte (Brižit) turėjo būti trumpam skubiai išvesti iš teatro Paryžiuje, nes protestuotojai mėgino įsiveržti ir nutraukti pasirodymą.

Šeštadienį kaukiant sirenoms riaušių policijos pareigūnai dešimtimis furgonų važinėjo Prancūzijos sostinės gatvėse, kuriose žygiavo tūkstančiai protestuotojų. Policija skelbia, jog iki ankstyvos popietės buvo suimti 59 žmonės.

Policija taip pat sulaukė naujų kaltinimų smurtu po to, kai pasirodė AFPTV ir kitų žiniasklaidos priemonių padarytas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas jaunas vyras kruvinu veidu, kuris yra suimamas ir mušamas.

Ore sklindant ašarinėms dujoms, kaukėti jaunuoliai skandavo „revoliucija“ Bastilijos aikštėje, kur 1789 metais prasidėjo Prancūzijos revoliucija.

„Gatvės yra mūsų, – skandavo kai kurie protestuotojai. – Macronai, mes ateisime tavęs į tavo namus.“

Protestai šeštadienį įvyko šalies transporto sistemoje jau 45-ą dieną tęsiantis streikui, kuris sukėlė didžiulių problemų milijonams geležinkelių ir metro keleivių, ypač aplink Paryžių.

„Geltonųjų liemenių“ protestai Prancūzijoje prasidėjo dar 2018 metų lapkritį, tačiau vėliau juos sustiprino nepatenkintieji pensijų reformomis.