Fidžio meteorologijos tarnyba pranešė, kad ciklono vėjo gūsiai siekia 180 km/h (50 m/s) greitį. Manoma, kad „Tino“ padarys dar daugiau žalos šiaurinėms Tongos saloms.

Tonga, Ramiojo vandenyno karalystė, vis dar atsigauna po ciklono „Gina“, smogusio prieš 2 metus. Tuo metu ciklonas sukėlė itin daug chaoso, griovė namus ir naikino pasėlius.

„Jūros lygis labai pakilo, neabejoju, kad paplūdimiai bus nuplauti labiau paveiktose vietovėse ir išorinėse salose“, – naujienų agentūrai AFP sakė šiaurinės Vavao salos gyventojas Tupoutu'a Tonutonu.

„Jau tris dienas pila kaip ir kibiro, dirvožemis nebesugeria vandens. Girdėjau, kad kaime virto medžiai“, – teigė T. Tonutonu.

Fidžio nacionalinis stichijos valdymo biuras paskelbė, kad pastogės paprašė 3 115 žmonių, tačiau dalis jų jau sugrįžo namo, nes padaryta žala buvo ne tokia didelė, kaip manyta anksčiau.

„Žinome, kad dauguma jų vyko į evakuacijos centrus dėl stipraus lietaus ir perspėjimų. Turime informacijos, kad dauguma jų jau grįžta namo“, – sakė Fidžio šiaurinio regiono valdžios atstovas Uraia Rainima.
U. Rainimos teigimu, Taveunio sala, kurioje gyvena apie 19 tūkst. žmonių, vis dar yra be elektros.

Tuo tarpu policija tęsia tėvo ir jo dukros paieškas. Ketvirtadienį vakarą juos nunešė srovė, nelaimėliams bandant pereiti patvinusią upę. Policijos duomenimis, daugiau dingusių ar žuvusių žmonių nėra.