V. Putinas trečiadienį į ministro pirmininko pareigas pasiūlė 53 metų Rusijos mokesčių tarnybos vadovą M. Mišustiną. Prieš tai netikėtai atsistatydino visa Dmitrijaus Medvedevo vadovaujama vyriausybė.

Taip D. Medvedevas reagavo į V. Putino pareiškimą dėl konstitucijos reformos, kuria bus įvykdyti pokyčiai Rusijos politinėse struktūrose. Pirmiausiai ketinama stiprinti parlamento vaidmenį, tačiau prezidentinė sistema išliks. Šis pareiškimas bei vyriausybės atsistatydinimas sukėlė spėliones apie V. Putino vaidmenį po 2024 metų, kai baigsis jo kadencija. Stebėtojai spėja, kad V. Putinas reforma nori pakloti pamatą naujam postui arba vėliau turėti galimybę iš užkulisių toliau traukyti virveles.

Akcentuoja pokyčius


Rusijos prezidento Vladimiro Putino į premjerus siūlomas Michailas Mišustinas parlamentarams pareiškė, kad Vyriausybė turi dirbti labiau, kad rusai pajustų tikrą pagerėjimą savo gyvenime.

„Kaip ne kartą pabrėžė prezidentas, žmonės jau dabar turėtų justi realius pokyčius į gerą, kol kas tai vyksta toli gražu ne visur“, – parlamentarams, kurie turi patvirtinti jo kandidatūrą į premjerus, sakė dabartinis Rusijos mokesčių inspekcijos vadovas M. Mišustinas.

Trečiadienį V. Putinas pasiūlė mažai kam žinomo politiko kandidatūrą į premjero postą. Kiek anksčiau tądien prezidentas pristatė Konstitucijos pakeitimus, o iškart po to Dmitrijus Medvedevas paskelbė apie Vyriausybės atsistatydinimą.

53-ejų M. Mišustinas taip pat pažymėjo, kad valdžios institucijos turi atgauti verslo bendruomenės pasitikėjimą.

„Kad užtikrintume tolesnį vystymąsi ir BVP (bendrojo vidaus produkto) augimą, pirmiausia turime skatinti investicijas ir taip atkurtume tikriausiai prarastą pasitikėjimą tarp institucijų ir verslo“, – sakė jis.

Pasak jo, Vyriausybė turi „labai daug darbo“ prieš akis, todėl ji esą būtų atvira konstruktyviai kritikai.
M. Mišustinas taip pat patikino, kad Vyriausybė turi palaikyti ryšį su paprastais žmonėmis.
„Mums labai svarbu išgirsti, kas vyksta“, – teigė kandidatas į Rusijos premjerus.