„Kalbant apie [raketas] SSC-8, mes dirbsime su priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos projektais, konvencine ginkluote, kovinės parengties gerinimu ir pranešimų [apie grėsmes] spartinimu“, – sakė NATO vadovas Vokietijos televizijai N-TV, paminėdamas rusiškų raketų pavadinimą pagal NATO klasifikaciją.

„Dislokuodama kompleksus SSC-8 Rusija pažeidė INF“, – Aljanso vadovas pakartojo kaltinimus Maskvai.

Šio tipo raketų kompleksų dislokavimas yra dalis Maskvos strategijos, skirtos naujos ginkluotės, įskaitant branduolinę, kūrimui.

J. Stoltenbergas pabrėžė, kad NATO siekia apsiriboti gynybos priemonėmis ir neketina didinti branduolinės ginkluotės Europoje. Pasak jo, kitas Aljanso tikslas – stiprinti ginklų kontrolės sistemą.

Praėjusių metų rugpjūčio 2 dieną Vašingtonas pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties, kurią 1987 metais sudarė JAV ir SSRS. Šis paktas draudė gaminti ir dislokuoti branduolines bei įprastas antžemines balistines raketas, taip pat antžemines sparnuotąsias raketas, kurių veikimo nuotolis yra nuo 500 iki 5 000 kilometrų.

Sprendimas pasitraukti iš INF sutarties buvo priimtas Vašingtonui ir NATO sąjungininkams apkaltinus Rusiją dėl dokumento nuostatų nesilaikymo. Rusija atmetė tokius kaltinimus.