33 metų S. Kurzas davė kanclerio priesaiką prezidento Alexander'o Van der Belleno akivaizdoje. Jo vyriausybėje dirbsiantys ministrai – 10 konservatorių ir keturi žalieji – taip pat buvo prisaikdinti.

Šis kabinetas yra pirmasis Austrijos istorijoje, kuriame dauguma ministrų yra moterys. Be to, tai yra pirmas kartas, kai žalieji turi savo atstovų nacionalinėje vyriausybėje.

S. Kurzo centro dešiniosios Laudies partijos ir Žaliosios partijos – anksčiau laikytų užkietėjusiomis priešėmis – aljansas galėtų būti pavyzdys kitoms šalims, ypač kaimyninei Vokietijai, kur, kaip rodo apklausos, po kitų rinkimų valdžią gali perimti panašus derinys.

S. Kurzas atėmė jauniausio pasaulyje pareigas einančio vyriausybės vadovo titulą iš praėjusį mėnesį prisaikdintos 34 metų Suomijos ministrės pirmininkės Sannos Marin.

S. Kurzas pirmą kartą tapo kancleriu 2017-ųjų pabaigoje būdamas 31 metų amžiaus. Tuomet jis vadovavo koalicijai su kraštutiniais dešiniaisiais iš Laisvės partijos (FPOe).

Ta ankstesnė koalicija subyrėjo, į korupcijos skandalą įsivėlus premjero partijos jaunesniesiems partneriams.

2019-ųjų gegužę buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip tuometis FPOe lyderis Heinzas-Christianas Strache siūlo paslaugas numanomai rusų investuotojai, privertė S. Kurcą nutraukti abiejų partijų bendradarbiavimą.

Vėliau parlamentas pareiškė nepasitikėjimą kancleriu ir nušalino jį nuo pareigų. Austriją pastaraisiais mėnesiais valdė nepriklausoma laikinoji vyriausybė, kuriai vadovavo kanclerė Brigitte Bierlein.

Liaudies partija ir Žaliųjų partija surinko daugumą balsų per rugsėjį įvykusius rinkimus.