Vėlų šeštadienio vakarą raketomis buvo apšaudyta Bagdado dalis, kurioje yra JAV ambasada, bei aviacijos bazė į šiaurę nuo sostinės, kur yra dislokuoti amerikiečių kariai. Tai paskatino JAV prezidentą Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą) pagrasinti smogti 52 objektams Irane.

Beveik sinchroniškai įvykdytos atakos, rodos, yra pirmasis atsakas į žadėtą kerštą už JAV bepiločio ataką, per kurią žuvo Irano majoras generolas Qasemas Soleimani (Kasemas Soleimanis) ir Irako grupuotės „Hashed al Shaabi“ vadovo pavaduotojas Abu Mahdi al Muhandisas (Abu Mahdis Muhandisas).

Nors niekas neprisiėmė atsakomybės už šeštadienio atakas Bagdade, netrukus po jų Irako „Hashed al Shaabi“ karinio tinklo radikali proiranietiška atšaka paragino irakiečius atsitraukti nuo JAV pajėgų.

„Prašome saugumo pajėgų šalyje atsitraukti mažiausiai 1 000 metrų nuo JAV bazių nuo sekmadienio 17 val. vietos laiku (16 val. Lietuvos laiku)“, – nurodė „Kataeb Hizbollah“ atšaka.

Šis terminas sutampa su Irako parlamento sesija, kurios metu, kaip siekia „Hashed al Shaabi“, turėtų būti balsuojama dėl JAV pajėgų pašalinimo.

Šiuo metu keliose bazėse Irake yra dislokuota apie 5 200 amerikiečių karių, kurie apmoko vietos pajėgas, teikia joms paramą ir užtikrina, kad nebeatsikurtų džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Amerikiečių kariai yra šalyje dislokuoti kaip platesnės tarptautinės koalicijos dalis. Tarptautines pajėgas Irako vyriausybė pasikvietė 2014 metais, kad šios padėtų Irako teritorijoje kovoti su IS.

„Hashed al Shaabi“, kurios šiitų dominuojamos frakcijos palaiko artimus santykius su Iranu, jau kelis mėnesius griežtai pasisako prieš amerikiečių karių buvimą. Šios grupuotės radikalūs nariai ir politinis sparnas – „Fatah“ blokas – ragina parlamentą atšaukti kvietimą amerikiečių pajėgoms.