„Anksčiau aš turėjau ilgą liežuvį, dabar jis jau nebefunkcionuoja“, - kalbėjo Benediktas. Jis prisipažino, kad jam trūksta Bavarijos, kur gimė ir praleido didelę savo gyvenimo dalį. „Aš širdyje visuomet susietas su Bavarija ir vakare visad rekomenduoju mūsų šalį viešpačiui“, - sakė popiežius emeritas.

Benediktas po savo atsistatydinimo prieš septynerius metus gyvena uždarai su savo asmeniniu sekretoriumi Georgu Gänsweinu vienuolyne Vatikane. Jis jau per silpnas keliauti. „Tačiau jis dažnai sako: aš vis tiek esu Bavarijoje, aš gimtinę apkeliauju širdyje, - pasakojo G. Gänsweinas. – Tai kelionė, kuri nepriklausi nuo jo fizinių jėgų ir ribojimų“.

Be to, ir Romoje yra dalelė Bavarijos. „Popiežiui ypač patinka saldumynai iš jo gimtinės“, - sakė G. Gänsweinas. Vienuolėms, kurios juo rūpinasi, esą teko išmokti gaminti bavariškus patiekalus.

Anot G. Gänsweino, popiežius emeritas niekad nesigailėjo atsistatydinęs. „Atsistatydinimas buvo ilgas, daug melstas ir iškentėtas sprendimas, dėl kurio jis niekuomet nesigailėjo. Popiežiaus sąžinė visiškai rami“, - kalbėjo jis.

Benediktas XVI 2013 metų vasario 28-ąją tapo pirmuoju popiežiumi per daugiau kaip 700 metų, kuris savo noru pasitraukė iš tarnystės. Jį 2013 metų kovo 13-ąją pakeitė popiežius Pranciškus.