Toks sprendimas buvo priimtas darbo teismui rytų Anglijos Noridžo mieste nagrinėjant ginčą tarp Jordi Casamitjana ir jo buvusios darbovietės „League Against Cruel Sports“ – grupės, siekiančios uždrausti lapių ir kitų rūšių rekreacinę medžioklę Didžiojoje Britanijoje.

Šis sprendimas „turės įtakos daugelio veganų gyvenimui“, pažymėjo J. Casamitjana, dėl teisinių priežasčių atsisakęs detaliau komentuoti tebenagrinėjamą bylą.

Teisėjas Robinas Postle'as priėjo išvadą, kad etinis veganizmas atitinka filosofinio įsitikinimo reikalavimus, todėl jis turėtų būti saugomas pagal 2010 metų Lygybės įstatymą.

Etiniai veganai ne tik valgo veganišką maistą, bet ir nenaudoja savo kasdieniame gyvenime gyvūninės kilmės produktų, tokių kaip vilna ir oda.

Jie taip pat stengiasi nenaudoti kosmetikos gaminių, kurie bandomi su gyvūnais.

Ispanijoje gimęs 55 metų J. Casamitjana teigia, kad buvo atleistas iš minėtos gyvūnų labdaros organizacijos, nes reiškė susirūpinimą dėl galimo su ja bendradarbiavusio pensijų fondo investavimo į įmones, atliekančias bandymus su gyvūnais.

Jis tvirtina, kad buvo nesąžiningai nubaustas dėl tokios informacijos viešinimo ir kad jis buvo atleistas iš pareigų „League Against Cruel Sports“ dėl savo veganiškų įsitikinimų. Pati organizacija tvirtina, kad vyras buvo atleistas už rimtus nusižengimus.

Toliau teismas, atsižvelgdamas į penktadienį priimtą sprendimą, spręs, ar su J. Casamitjana buvo elgiamasi nepalankiau dėl jo, kaip etinio vegano, pažiūrų.

„Domino efektas“


„Laimėjau, nes įrodymai buvo svarūs. Tiesiog akivaizdu, kad veganizmas yra filosofinis įsitikinimas“, – sakė A. Casamitjana.

Jis pareiškė besitikintis, kad teisėjo sprendimas padės skatinti veganizmo idėjų plitimą.

„Veganai, kurie galbūt bijo kalbėti apie savo įsitikinimus, galbūt jaučia, kad nėra pageidaujami, dabar jausis įgalinti“, – sakė jis žurnalistams.

„Jie išraiškingiau demonstruos tą veganizmą“, – tvirtino A. Casamitjana.

„Dėl to išraiškingumo atsiras daugiau veganų, o tie nauji veganai padės daugiau gyvūnų, aplinkai ir sveikatai. Tai bus tarsi domino efektas“, – kalbėjo jis.

Remiantis 2010 metų JK Lygybės įstatymu, „filosofinis įsitikinimas“ turi būti tikras, „o ne nuomonė ar požiūris, pagrįstas tam tikru metu turima informacija“.

Norint, kad įsitikinimas būtų apsaugotas pagal šį teisės aktą, jis turi atitikti virtinę tam tikrų reikalavimų, pavyzdžiui, būti laikomas vertu pagarbos demokratinėje visuomenėje, neprieštarauti žmogaus orumo principui ir nepažeidinėti kitų pagrindinių teisių.