Incidentas įvyko lapkričio 17-osios vakarą Fresno mieste, kai užpuolikai per neužrakintus vartus įsmuko į namo galinį kiemą ir pradėjo iš pusiau automatinių ginklų pliekti į žmones, susirinkusius stebėti futbolo rungtynių. Manoma, kad užpuolikai šį šeimos narių ir draugų susirinkimą palaikė varžovų gaujos narių švente.

Per išpuolį keturi žmonės žuvo ir dar šeši buvo sužeisti.

Fresno policijos viršininkas Andy Hallas per spaudos konferenciją sakė, kad visi įtariamieji prisipažino priklausantys gaujai „Mongolian Boys Society“ ir kad jie esą keršijo varžovų gaujai „Asian Crips“, kurią jie laikė atsakinga už keliomis valandomis anksčiau įvykdytą vieną pirmosios gaujos nario nužudymą.

Vienas iš išpuolio taikiniu tapusiame name buvusių žmonių buvo susiję su „Asian Crips“, bet nebuvo aktyvus šios gaujos narys, sakė A. Hallas. Tačiau „Mongolian Boys Society“ nariai manė, kad name vyksta varžovų gaujos šventė.

Penki vakarėlio dalyviai pasišalino prieš atvykstant policijai. Pareigūnai tebesiaiškina jų tapatybę, taip pat ar jie kaip nors susiję su gaujomis, nurodė A. Hallas.

Pasak policijos, 25-erių Billy Xiongas , gyvenanti Fresne, gruodžio 17-ąją dieną buvo areštuotas įtariant pašto vagystė. Pareigūnai pas jį rado vieną iš ginklų, panaudotų nužudant minimus keturis vyrus, nurodė A. Hallas. Suimtojo brolis Randy Xiongas buvo gaujos „Mongolian Boys Society“ narys, nužudytas 16 valandų prieš įvykstant minimoms šaudynėms.

“Žinome, kad tai buvo atsakomosios šaudynės prieš gaują, laikytą atsakinga už Randy Xiongo mirtį“, – aiškino A. Hallas.

Fresno policija gruodžio 26-ąją surengė virtinę reidų ir rado kitą per žudynes panaudotą ginklą, anksčiau pavogtą Oklahomoje, pažymėjo A. Hallas. Per šiuos reidus pareigūnai rado 12 kitų šaunamųjų ginklų ir 46 tūkst. dolerių grynaisiais pinigais, kaip manoma, susijusius su prekyba narkotikais.

Tarp šešių suimtųjų dėl šaudymo Fresne taip pat yra 27 metų Anthony Montesas, 19-metis Jhovanny Delgado, 19-metis Pao Vangas, 26 metų Porge'as Kue ir 25 metų Johnny Xiongas, nurodė policija. Teisėsauga tebeieško įtariamojo Sia Vango.

Policijos viršininkas neįvardijo, kurie iš šių asmenų yra minėto išpuolio vykdytojai, bet nurodė, kad jie visi suplanavo šią ataką.

Kiekvienam iš areštuotųjų buvo nustatytas didesnis kaip 11 mln. dolerių paleidimo užstatas. Kol kas neaišku, ar šie asmenys turi advokatus.

Visi šaudynių aukomis tapę asmenys yra kilę iš hmongų etninės grupės. Fresno hmongų bendruomenė yra antra pagal dydį Jungtinėse Valstijose.

Tarp nužudytųjų buvo savo bendruomenėje populiarus 23 metų dainininkas Xy Lee (Ži Li) ir 40-metis Kalaxangas Thao. Pastarasis turėjo dvi dukras ir besilaukiančią žmoną, nurodo tinklalapis „GoFundMe“.

Dar viena auka buvo 31 metų Phia Vangas, dirbęs klinikinių tyrimų rezultatų išvežiotoju ir savo atlyginimu padėdavęs išlaikyti savo tėvus ir jaunesnius šeimos vaikus.

Ketvirtasis nužudytasis buvo namo šeimininkas – 38 metų Kou Xiongas, dirbęs sušių meistru ir mėgdavęs rengti vakarėlius savo namuose.

Phia Vangas ir Kou Xiong į Jungtines Valstijas atvyko iš Tailando dar būdami vaikai, vykdant pabėgėlių perkėlimo pastangas.

Rytų ir Pietryčių Azijoje gyvenantys hmongai padėjo Jungtinių Valstijų pajėgoms per Vietnamo karą. Po karo JAV padėjo daugeliui šios etninės grupės narių persikelti į Ameriką.