Ši informacija rodo, kad taifūnas „Phanfone“ tapo pražūtingiausia 2019-ųjų audra šioje Pietryčių Azijos salų valstybėje.

Audro atnešti niokojantys vėjai ir smarkios liūtys sugriovė daug palaikių trobelių, bet taip pat sunaikino komercinių pastatų ir paveikė daugiau kaip 2 mln. gyventojų, daugiausiai Centriniame Visajų regione.

Dar mažiausiai 80 tūkst. gyventojų tebėra evakuacijos centruose ir gali būti priversti sutikti ten Naujuosius metus, nes nuniokojimo mastas – labai didelis.

„Esame nuliūdę, kad dalis mūsų tėvynainių tebėra evakuacijos centruose, bet tikiname juos, kad jie toliau gaus paramą, kol galės vėl atsistoti ant kojų“, – naujienų agentūrai AFP sakė nacionalinės krizių valdymo agentūros atstovas Markas Timbalas.

Per audrą dar 143 žmonės buvo sužeisti, o penki iki šiol nerasti.

Tarp žuvusiųjų yra trys jūrininkai, nuskendę apvirtus jų laivui, taip pat policininkas, nutrenktas nuvirtus elektros perdavimo linijos stulpui, ir vyras, užmuštas nuvirtusio medžio.

Taifūnas „Phanfone“, vietos tarnybų pramintas „Ursula“, buvo jau 21-asis ciklonas, šiemet atslinkęs į audrų dažnai krečiamus Filipinus.

Daugelis šių audrų padaro didžiulės žalos pasėliams, namams ir infrastruktūrai, todėl milijonai gyventojų niekaip negali ištrūkti iš besitęsiančio skurdo.