Per sekmadienį pradėtą paieškos ir gelbėjimo operaciją iš Vakarų Javoje esančio Lelės urvo, buvo ištraukti penki gyvi išlikę žmonės, jį užtvindžius smarkioms liūtims, nurodė tarnybos.

Aukos „buvo ilgą laiką įstrigusios urve, kol komandai pavyko jas evakuoti“, sakė vietos paieškos ir gelbėjimo agentūros atstovė Seni Wulandari.

Ji pridūrė, kad gelbėtojams prireikė valandos, kad patektų į urvo dalį, esančią 30 m gilyje po žeme.

Studentai, priklausę vieno universiteto gamtos mėgėjų klubui, buvo ten nuvykę lavinti pagrindinių urvų tyrinėjimo įgūdžių.

Evakavimo operacijoje dalyvavęs vyresnysis klubo narys Ari Alfianas sakė, kad studentams įžengus į urvą oro sąlygos buvo normalios, bet vėliau rajoną užklupo netikėtai prasidėjusi liūtis.

„Vanduo veržėsi į urvą lyg krioklys. Iš pradžių urve buvo tik penki studentai, įskaitant aukas“, – pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė A. Alfianas.

„Kai orai pablogėjo, dar trys žmonės atvyko jų gelbėti. Visi jie buvo įstrigę, bet tik penkiems pavyko išlikti gyviems“, – pridūrė jis.

Lietingasis sezonas šalyje prasidėjo lapkričio pabaigoje, o per pastarąsias dvi savaites nuo prastų orų ir audrų nukentėjo keli Indonezijos regionai, įskaitant Vakarų Java.