Organizatoriai planavo surengti akciją Baltarusijos sostinės centre esančioje Spalio aikštėje 12–13 valandomis, tačiau aikštėje tuo metu lankėsi tik žiniasklaidos atstovai ir atsitiktiniai praeiviai.

Kaip rašo baltarusių portalas tut.by, integracijai pritariantys mitingo organizatoriai atsisakė jį rengti, nes jie „perdegė“.

„Visų pirma, perdegėme. Antra, pamatėme, kad [policija] perspėjo [vieną iš akcijų prieš integraciją su Rusija organizatorių Pavelą] Severincą, kad rengti masinius renginius yra nesaugu“, – portalui paaiškino prorusiško judėjimo „Nemirtingasis pulkas“ pirmininkas Valerijus Drakas.

„Išvesti liaudį reikštų ją pakišti. Galbūt opozicija turi pinigų baudoms – mes jų neturime. Todėl nusprendėme akcijos nerengti“, – pridūrė jis.

Integracijos priešininkai planuoja penktadienį vakare susirinkti į mitingą toje pačioje vietoje.

Trečiadienį policija sulaikė vieną iš šios akcijos organizatorių P. Severincą ir priminė jam, kad gruodžio 20 dieną Spalio aikštėje planuojama surengti labdaros akciją „Mūsų vaikai“, todėl nesankcionuotas protestas esą keltų pavojų jos dalyvių saugumui.

Gruodžio pradžioje, vykstant Rusijos ir Baltarusijos prezidentų deryboms, Minske įvyko masiniai mitingai prieš glaudesnę integraciją su Rusija. Nors miesto valdžia nesankcionavo tų opozicijos eisenų, jokių demonstrantų nebuvo suimta.

Rusijos ministras: Lukašenka ir Putinas nesusitaria dėl trijų klausimų


Rusija ir Baltarusija vis dar neišsprendė nesutarimų aktualiausiomis ekonominėmis temomis – dėl naftos, dujų ir mokesčių, pareiškė Rusijos ekonomikos ministras, pasibaigus Vladimiro Putino ir Aleksandro Lukašenkos susitikimui Sankt Peterburge.

„Vis dar turime tris klausimų grupes, kurios blokuoja galutinius susitarimus“, – žurnalistams kalbėjo Maksimas Oreškinas.

„Pagal šias tris klausimų grupes – dėl naftos ir dujų sektorių, mokesčių srities – liko rasti kompromisus tam, kad būtų užbaigtas visos glaudesnės integracijos gairių rengimas. Priminsiu, kad gairių iš viso yra 31-a. Liko trys klausimų blokai, kurie neleidžia mums pasiekti paketinio susitarimo“, – paaiškino Rusijos ministras.

Tuo tarpu M. Oreškinas pabrėžė, jog nesutarimų žemės ūkio, ryšių, muitų ir alkoholio rinkos reguliavimo srityse tarp dviejų valstybių nebeliko.

Rusijos ir Baltarusijos prezidentai penktadienį derasi dėl glaudesnių abiejų kaimynių ir sąjungininkių ryšių.

Sankt Peterburge vykstantis Rusijos prezidento V. Putino ir Baltarusijos lyderio A. Lukašenkos susitikimas yra jau antras per šį mėnesį.

Po ankstesnio derybų rato abu lyderiai iš karto nepaskelbė apie jokius pasiektus sandorius, tačiau pareigūnai teigė, kad artėjama prie susitarimo dėl gilesnės integracijos.

Derybos išprovokavo opozicijos protestus Baltarusijoje, kur daugelis baiminasi, jog glaudesni ryšiai su Rusija gali susilpninti Baltarusijos nepriklausomybę, atgautą suirus Sovietų Sąjungai.

Ilgiau nei ketvirtį amžiaus Baltarusiją geležiniu kumščiu valdantis A. Lukašenka grindžia savo šalies sovietinio modelio ekonomiką pigia Rusijos energija ir paskolomis.

Maskva ir Minskas 1997 metais pasirašė susitarimą dėl „Sąjunginės valstybės“ sukūrimo, numatantį glaudžius politinius, ekonominius ir karinius ryšius, tačiau susiformavo ne viena tauta, nors formaliai taip ir nebuvo suformuota atskira šalis.

Kremlius neseniai ėmė stipriau spausti Baltarusiją, didindamas energijos kainas ir mažindamas subsidijas. Rusijos pareigūnai sako, kad Minskas turėtų pritarti glaudesnei ekonominei integracijai, jei nori mažesnių energijos šaltinių kainų.