Žemiau pateikiame šio proceso raidos trumpą apžvalgą.

Liepos 25-oji: D. Trumpo ir V. Zelenskio pokalbis telefonu

D. Trumpas 30 minučių telefonu kalbėjosi su gegužę išrinktu Ukrainos naujuoju prezidentu Volodymyru Zelenskiu, buvusiu profesionaliu komiku.

Anksčiau liepos mėnesį D. Trumpas nepateikdamas jokio paaiškinimo sustabdė Kongreso patvirtintą šimtų milijonų dolerių vertės karinę pagalbą Ukrainai.

Rugpjūčio 12-oji: informatoriaus skundas

Anoniminis informatorius JAV žvalgybininkų bendruomenėje pateikė tarnybinį skundą dėl D. Trumpo ir V. Zelenskio pokalbio, pavadindamas jį „skubiu reikalu“.

Rugsėjo 11-oji: pinigai išskirti

Baltieji rūmai išskyrė karinę pagalbą Ukrainai.

Rugsėjo 24-oji: apkaltos tyrimas

Kelios dienos po pranešimų, kad D. Trumpas spaudė V. Zelenskį atlikti tyrimą dėl buvusio demokratų viceprezidento Joe Bideno, kuris gali varžytis su dabartiniu prezidentu 2020 metų rinkimuose, ir jo sūnaus Hunterio, JAV Atstovų Rūmų demokratai paskelbė pradedantys apkaltos tyrimą dėl piktnaudžiavimo įgaliojimais.

Rugsėjo 25-oji: paskelbta stenograma

Baltieji rūmai paskelbė nepažodinę D. Trumpo ir V. Zelenskio pokalbio telefonu stenogramą.

Ji patvirtino, kad JAV prezidentas ne kartą prašė Ukrainos lyderio aiškintis Bidenų veiklą Ukrainoje ir „tirti“ šį reikalą su D. Trumpo asmeniniu advokatu Rudy Giuliani bei generaliniu prokuroru Williamu Barru.

Rugsėjo 26-oji: paskelbtas informatoriaus skundas

Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas paskelbė informatoriaus skundą. Jame D. Trumpas kaltinamas, kad „naudojosi savo posto įgaliojimais prašydamas užsienio šalies kišimosi į JAV 2020 metų rinkimus“.

Skunde taip pat kaltinami Baltųjų rūmų pareigūnai, kurie esą stengėsi neleisti gauti prezidentų pokalbio stenogramos dėl jo politiškai opaus pobūdžio.

Lapkričio 13–21 dienos: viešas svarstymas

Po spalio mėnesį liudytojų teiktų parodymų už uždarų durų Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas pradėjo viešą svarstymą.

Tarp žmonių, liudijusių per tiesiogines televizijos transliacijas, yra pasiuntinys Ukrainoje Williamas Tayloras, buvusi JAV ambasadorė Ukrainoje Marie Yovanovitch ir Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos narys pulkininkas leitenantas Alexanderas Vindmanas.

JAV pasiuntinys Europos Sąjungoje ir D. Trumpo sąjungininkas Gordonas Sondlandas įstatymų leidėjams pasakė, kad siekdamas „paslaugos už paslaugą“ vadovavosi D. Trumpo įsakymais.

Gruodžio 3-ioji: paskelbta ataskaita

Galutinėje 300 puslapių ataskaitoje apie Atstovų Rūmų tyrimą dėl D. Trumpo minimi „nenuneigiami“ prezidento netinkamo elgesio poste ir trukdymo vykdyti tyrimą įrodymai.

Gruodžio 10-oji: du apkaltos straipsniai

Atstovų Rūmų Teismų komitetas paskelbė du D. Trumpo apkaltos straipsnius, susijusius su piktnaudžiavimu įgaliojimais ir trukdymu Kongresui. Šiuo reikšmingu žingsniu deklaruota, kad JAV prezidentas piktnaudžiavo savo įgaliojimais ir nusipelnė būti pašalintas iš pareigų.

Gruodžio 18-oji: D. Trumpui pradėta apkalta

Demokratų kontroliuojami Atstovų Rūmai per istorinį balsavimą nubalsavo už apkaltą prezidentui pagal abu jam pareikštus oficialius kaltinimus. Šie dabar bus perduoti Senatui, spręsiančiam, ar pašalinti jį iš posto po trejų neramių metų.

D. Trumpas tapo trečiuoju Baltųjų rūmų šeimininku per JAV istoriją, kuriam bus įvykdyta apkalta.