Konservatorių partijos lyderis iškovojo tvirtą pergalę praėjusią savaitę vykusiuose visuotiniuose rinkimuose, prie kurios nemažai prisidėjo darbininkų klasei priklausančių rinkėjų balsai.

Premjeras, panašu, nenori, kad šie rinkėjai matytų jį, leidžiantį dienas prabangiame Šveicarijos slidinėjimo kurorte pasaulio politikos verslo ir politikos elito atstovų draugijoje.

„Mūsų prioritetas – dirbti žmonėms, o ne gerti šampaną su milijardieriais“, – sakė šaltinis dienraščiui „Daily Mail“.

Vyriausybės šaltinis naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad nei premjeras, nei ministrai nedalyvaus Pasaulio ekonomikos forume.

B. Johnsonas rinkimų kampanijos metu žadėjo, kad pergalės atveju įgyvendins savo tikslą sausio 31-ąją išvesti šalį iš Europos Sąjungos ir tokiu būdu užbaigti kelerius metus trunkančią politinę suirutę.

Premjeras žadėjo vadovauti „liaudies vyriausybei“, spręsiančiai rinkėjams opias viešųjų paslaugų, socialinio teisingumo ir infrastruktūros problemas.

B. Johnsonas dalyvavo Davoso forume, kai dirbo Londono meru.

2013 metais jis britų visuomeniniam transliuotojui BBC sakė, kad šis forumas yra „asmenybių su dideliu ego sambūris su didžiulėmis visuotinio liaupsinimo orgijomis – vis dėlto, jis labai svarbus, nes čia susitinki su žmonėmis, kuriuos gali paskatinti investuoti“.

B. Johnsono pirmtakė premjero poste Theresa May dėl „Brexit problemų nedalyvavo šiųmetiniame Davoso forume, tačiau delegavo į jį prekybos ministrą.

Sausio 21–24 dienomis vyksiančiame Pasaulio ekonomikos forume laukiama JAV prezidento Donaldo Trumpo (Trampo), Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono, Kanados premjero Justino Trudeau.

Renginyje taip pat planuoja dalyvauti planuoja Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų, Pasaulio banko atstovai. Forume susirinks apie 400 valstybių ir daugiau nei 2 tūkst. verslo įmonių vadovų.

Kasmet sausio mėnesį Šveicarijos kalnų kurorte vykstantis forumas pritraukia ekspertus ir nuomonių lyderius iš viso pasaulio, renginyje diskutuojama apie pasaulinius iššūkius.