Briuselio aukščiausio rango pareigūnė pažymėjo, kad telefonu pasveikino B. Johnsoną, praėjusią savaitę laimėjusį visuotinius rinkimus ir tęsiantį darbą Dauningo gatvėje.

„Sutarėme kuo greičiau pradėti derybas dėl būsimos ES ir JK partnerystės. Susitiksime 2020 metų pradžioje. JK visada bus draugė, partnerė ir sąjungininkė“, – parašė ji tviteryje.

JK ruošiasi išstoti iš ES sausio 31 dieną, po to, kai Bendruomenių Rūmai, kuriuose tvirtą daugumą turi B. Johnsono konservatoriai, ratifikuos pernai pasiektą „skyrybų sutartį“.

Tiek Londonas, tiek Briuselis iš karto po „Brexit“ nori pradėti derybas dėl būsimų prekybos santykių abiejose Lamanšo pusėse, ir pasiekti konsensusą prieš pasibaigiant pereinamajam laikotarpiui kitų metų pabaigoje.

„Jie sutiko labai energingai bendradarbiauti, kad susitartų dėl būsimos partnerystės, atsižvelgiant į galutinį terminą 2020 metų gruodžio mėnesį“, – abiejų lyderių pokalbį telefonu komentavo vienas britų vyriausybės atstovas.

B. Johnsonas sako neabejojantis, kad turės pakankamai laiko sudaryti tinkamą prekybos sutartį su buvusiais JK partneriais Europos Sąjungoje, tačiau rinkose šiuo metu vyrauja įtampa.

Svaro kursas antradienį krito pasirodžius pranešimams, kad pereinamasis laikotarpis gali pasibaigti nespėjus ratifikuoti prekybos susitarimo.