„Nebevadovausiu partijai per jokių būsimų visuotinių rinkimų kampaniją“, – pareiškė 70-metis socialistas veteranas. Jis jau 10 kartą iškovojo vietą Bendruomenių Rūmuose, kandidatavęs šiaurės Londone.

Per kampaniją prieš ketvirtadienio rinkimus jis skelbė radikalią kairiųjų programą, kuria siekiama socialinių pokyčių, įskaitant didžiules investicijas į viešąsias paslaugas, taip pat jis žadėjo antrą referendumą dėl „Brexito“.

Tačiau J. Corbynas sulaukė kritikos dėl to, kaip tvarkėsi su kaltinimais dėl antisemitizmo jo Leiboristų partijoje, ir tariamų simpatijų uždraustoms teroristinėms grupuotėms.

Rinkėjų apklausa rodo, kad 52 vietas praradę leiboristai turėtų užsitikrinti 191 mandatą 650 vietų Bendruomenių Rūmuose. Tai būtų prasčiausias partijos rezultatas nuo 1935-ųjų.

Tuo metu premjero Boriso Johnsono konservatoriams žadamos 368 vietos parlamente.

Įtakingi leiboristų veikėjai yra sakę, kad už pralaimėjimą rinkimuose atsakingas J. Corbynas. Jis pats pripažino, kad rezultatai yra „labai nuviliantys“.

Visgi užuot paskelbęs, kad nedelsdamas atsistatydins, jis teigė, kad vadovaus partijos pastangoms apmąstyti, kas lėmė pralaimėjimą.

J. Corbynas gynė savo „vilties manifestą“ ir sakė, kad leiboristai buvo „itin populiarūs“ per kampaniją, tačiau jo žinutę esą užgožė „Brexitas“.

„Brexitas“ labai poliarizavo ir suskaldė diskusijas šioje šalyje, jis užgožė daugybę normalių politinių debatų“, – pridūrė jis.

„Pripažįstu, kad tai prisidėjo prie rezultatų, kokius šįvakar visoje šalyje gavo Leiboristų partija“, – kalbėjo J. Corbynas.