Streikai labiausiai paveikė sostinę. Paryžiuje streikuoja maždaug 35 proc. mokytojų, visoje šalyje – maždaug 12,5 proc., paskelbė švietimo ministras Jeanas-Michelis Blanquer.

Viešasis transportas mieste taip pat beveik sustojo. Įprastu režimu veikė tik dvi iš 16 metropoliteno linijų, devynios linijos buvo visiškai uždarytos, nereguliariai kursavo priemiestiniai traukiniai.

Visuotinis streikas, dėl kurio buvo sustojęs tarpmiestinių traukinių eismas ir atšaukta dešimtys lėktuvų skrydžių, yra didžiausias profsąjungų galių demonstravimas nuo 2017 metų, kai prezidentu tapęs E. Macronas pažadėjo sumažinti valstybės išlaidas ir padaryti šalies ekonomiką konkurencingesne.

Paryžiaus priemiestinių geležinkelių tarnybos vadovas Alainas Krakovitchius antradienį perspėjo, kad chaosas veikiausiai truks „iki savaitės pabaigos“, tačiau kai kurie profsąjungų lyderiai ketina nesitraukti iki Kalėdų.

„Pensijos yra visą tą nepasitenkinimą jungiantis elementas“, – sakė profsąjungos CGT vadovas Philippe'as Martinezas.

Profesinės sąjungos tikisi, kad šimtai tūkstančių žmonių antradienį vėl išeis į gatves protestuoti prieš E. Macrono ketinimus pakeisti šiuo metu Prancūzijoje taikomus 42 pensijų planus vienintele taškais pagrįsta sistema. Be to, ją įvedus prancūzams tektų dirbti ilgiau.

Gruodžio 5-ąją, pirmą streiko dieną, į miestų ir miestelių gatves išėjo daugiau nei 800 tūkst. žmonių.

Buvusį investicijų bankininką E. Macroną prancūzai taip pat kaltina bandymu pertvarkyti brangiai atsieinančią, bet labai vertinamą valstybės paslaugų sistemą.

Vyriausybė tvirtina, kad naujasis pensijų planas, panaikinsiantis dabartines privilegijas daugybės profesijų atstovams – nuo traukinių mašinistų iki baleto šokėjų, bus teisingesnis ir tvaresnis.

Trečiadienį premjeras Edouard'as Philippe'as išsamiau pristatys naująjį pensijų planą, sakydamas ilgai lauktą kalbą. Kaip manoma, jis praneš apie kelias nuolaidas, kad planas atrodytų patrauklesnis.

Tačiau profsąjungos kol kas nelinkusios eiti į kompromisą ir žada tęsti streiką, kol naujo pensijų plano bus atsisakyta.