Užsienio reikalų ministerija informavo, jog sekretorius Abdulas Karimas Hashimas, susitikęs su pasiuntiniais, pareiškė, jog ministerija atmetanti bendrą pareiškimą ir jį laikanti kišimusi į Irako vidaus reikalus bei Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių pažeidimu.

Pareigūnas pasiuntiniams sakė, jog protestai Bagdade ir kitose provincijose yra „natūralus demokratijos būklės, kurioje gyvena Irako gyventojai, rezultatas“.

Vyriausybė pradėjo skaidrius tyrimus dėl smurto apraiškų ir ėmėsi priemonių kaltininkus patraukti baudžiamojon atsakomybėn, teigė jis. „Niekas neturi teisės kištis į Irako vidaus reikalus ir dėl jų (valstybei) primesti globą“, – sakė A. K. Hashimas.

Nuo spalio pradžios protestų metu žuvo šimtai žmonių, dauguma iš jų – protestuotojai. Penktadienį nežinomi ginkluoti vyrai ėmė šaudyti į protestuotojų stovyklą Chilanio aikštėje, žuvo dešimtys protestuotojų. Aktyvistai reikalauja šalies politinės sistemos, veikiančios nuo 2003 m. JAV vadovaujamos invazijos į Iraką, reformų.