„Remdamasi abipusiškumo principu Rusijos Federacijos Užsienio reikalų ministerija skelbia persona non grata vieną bulgarų pasiuntinybės Maskvoje diplomatą; jis turi išvykti iš Rusijos per 24 valandas“, – sakoma pranešime.

„Bulgarų diplomato rangas atitinka rusų diplomato Sofijoje, kurį Bulgarijos valdžia spalio pabaigoje paskelbė persona non grata, rangą“, – pažymėjo radijas.

Minėtas rusų diplomatas buvo išsiųstas iš Bulgarijos dėl kaltinimų šnipinėjus. Tuomet paaiškėjo, kad Bulgarijos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl užsienio piliečio vykdyto informacijos, sudarančios valstybės paslaptį, rinkimo.

Bulgarijos valstybinė nacionalinio saugumo agentūra savo ruožtu pranešė, kad tyrime figūruojantis asmuo dirbo Rusijos ambasadoje Sofijoje ir turėjo diplomato statusą.

Remiantis Bulgarijos žiniasklaida, tyrimas susijęs su Rusijos ambasados Bulgarijoje pirmuoju sekretoriumi.

Spalio 25 dieną Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į Užsienio reikalų ministeriją Sofijoje, kur jam buvo pateikta Nacionalinio saugumo agentūros surinkta informacija. Ministerija taip pat kreipėsi į Rusiją, reikalaudama atšaukti šį pasiuntinybės darbuotoją iš Bulgarijos.

Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad nuo 2018 metų rugsėjo Rusijos pilietis užsiėmė šnipinėjimu ir reguliariai slapta susitikinėdavo su Bulgarijos piliečiais, įskaitant asmenis, galėjusius gauti slaptą informaciją apie Bulgariją, ES ir NATO.