Vengrų diplomatijos vadovas Peteris Szijjarto po Prahoje vykusio susitikimo su kolegomis iš Čekijos, Lenkijos ir Slovakijos pareiškė, jog Helsinkis yra atsakingas už šią „didžiulę nesėkmę“.

„Tai yra pirmas pirmininkavimas, per kurį nepavyko pradėti nė vieno [derybų] skyriaus nė su viena iš kandidačių – to anksčiau nėra buvę“, – tvirtino P. Szijjarto.

Pasak jo, tai yra „didžiulė, didžiulė klaida“.

Per spalį vykusį ES viršūnių susitikimą Prancūzija užblokavo ES plėtrą, atsisakydama uždegti žalią šviesą Šiaurės Makedonijos ir Albanijos priėmimui, nors jį uoliai palaiko Vokietija, Europos Komisija ir dauguma kitų Bendrijos narių.

„Laikome plėtros atidėjimą ir kliūčių plėtros kelyje statymą politika, kuri visiškai prieštarauja Europos interesams“, – pareiškė P. Szijjarto.

„Juodkalnijai liko vos vienas skyrius, bet pirmininkė Suomija nesugebėjo jo pradėti“, – pridūrė jis.

Vengrijos atstovas naujojoje Europos Komisijoje Oliveris Varhelyi yra atsakingas už Bendrijos plėtrą ir kaimynystę. Pasak P. Szijjarto, šis portfelis yra „gerose rankose“.

„Kaip kaimynystėje gyvenančios Vidurio Europos šalys šiek tiek geriau nei kitos ES narės suprantame, kaip svarbu ES ekonominiu, politiniu, strateginiu ir saugumo požiūriu yra tęsti plėtrą“, – teigė Vengrijos užsienio reikalų ministras.