Publikacijoje minimi trys rusų verslininkai, gavę vadinamuosius auksinius pasus – pilietybę mainais į investicijas, - „Olegas Deribaska“ su sūnumi ir dukterimi, taip pat Vladimiras Stoliarenka ir Aleksandras Bondarenka su vaikais ir žmonomis.

Pasak laikraščio, Kipro valdžia rusams turi ekonominio pobūdžio pretenzijų. Straipsnyje pabrėžiama, jog oficialioji Nikosija pradėjo Kipro pilietybės atėmimo minėtiems asmenims procedūrą, bet tai dar nereiškia, „kad ji bus sparti, paprasta ir sėkminga“.

Tarp 26 asmenų, kuriems išduotus Kipro pasus ketinama anuliuoti, - aštuoni Kambodžos piliečiai, penki kinai, du keniečiai ir vienas Malaizijos pilietis.

Apie Kipro valdžios ketinimą atimti pilietybę 26 žmonėms, gavusiems auksinius pasus už investavimą į šalies ekonomiką, lapkričio 6 d. pranešė Kipro vidaus reikalų ministras Constantinos Petrides. Jis pažymėjo, kad šie asmenys turi teisę apskųsti sprendimą.

2019 metų sausį Europos Komisija pareiškė esanti susirūpinusi dėl to, kad Malta ir Kipras išduoda vadinamuosius auksinius pasus Europos Sąjungai nepriklausančių šalių piliečiams.

Auksinių vizų ir pasų taisyklė nustatyta daugelyje ES šalių, tarp jų – Jungtinėje Karalystėje, Portugalijoje, Ispanijoje, Bulgarijoje, Maltoje. Tarptautinių organizacijų „Global Witness“ ir „Transparency International“ duomenimis, realizuodamos šį projektą, ES šalys per pastarąjį dešimtmetį vien tik tiesioginėmis investicijomis gavo 25 milijardus eurų.