Pasak Dresdeno policijos, įvykio vietoje dirba tyrėjai. Jie planuoja vėliau pirmadienį paskelbti išsamesnės informacijos.

Į Dresdeno karališkuosiuose rūmuose esantį „Žaliąjį skliautą“, kuriame iš viso saugoma apie 4 000 brangenybių, pagamintų iš dramblio kaulo, aukso, sidabro ir brangakmenių, buvo įsilaužta pirmadienio paryčiais.

Muziejaus vaadovė Marion Ackermann pridūrė, kad buvo pagrobtos „neįkainojamos“ vertybės.

M. Ackermann atsisakė įvardyti tikslią pagrobtų brangenybių kainą, bet sakė, kad jos yra „neįkainojamos kultūrinės ir istorinės vertės“.

„Tai virtina su trimis juvelyrinių dirbinių komplektais. Vienas komplektas – su briliantais... Jo didžiausia vertė – kad išlikęs visas komplektas“, – sakė muziejaus vadovė per spaudos konferenciją Dresdene.

Anot jos, juodojoje rinkoje tokių brangenybių parduoti nepavyks, jos per daug gerai žinomos. Muziejininkų bendruomenė būgštauja, kad vagys gali ryžtis išardyti komplektus ir parduoti juos dalimis.

„Tai būtų siaubinga“, – sakė M. Ackermann.

Policija patvirtino „įsilaužimo į „Žaliąjį skliautą“ faktą, pažymėdama, kad vagys šiuo metu slapstosi.

Nors pareigūnai nepateikė oficialių skaičių, laikraštis „Bild“ pranešė, kad „buvo pavogti senoviniai papuošalai, kurių vertė siekia maždaug milijardą eurų“.

Leidinio žiniomis, nusikaltėliai įsilaužė į gerai saugomus rūmus apgadinę šalia esantį elektros skydą ir įlipę pro langą.

Tuomet jie ėmė rinkti mažesnius papuošalus, ignoruodami didesnius, griozdiškus daiktus, rašo „Bild“, nenurodydamas šaltinių.

„Žaliasis skliautas“ yra vienas seniausių muziejų Europoje, kurį 1723 metais įkūrė Saksonijos kurfiurstas Augustas II Stiprusis.

Ši įstaiga – vienas iš 12 muziejų, sudarančių garsiąją Dresdeno valstybinę meno kolekciją – turi tiek istorines, tiek naujesnes ekspozicijas.

Pirmadienį buvo įsilaužta į istorinį skyrių, kuriame yra maždaug trys ketvirtadaliai muziejaus lobių. Ten saugomi tokie eksponatai kaip 63,8 cm aukščio smaragdais puošta statulėlė „Mauras“, taip pat 547,71 karato safyras, kurį 1698 metais Augustui II padovanojo Rusijos caras Petras I.

Šis apiplėšimas yra antras toks pastarojo meto incidentas Vokietijoje: užpernai iš Berlyno Bodės muziejaus buvo pavogta 100 kg sverianti 24 karatų milžiniška aukso moneta.