Vos prieš 18 mėnesių išrinktas konservatorius I. Duque šalyje dabar yra itin nepopuliarus. Penktadienį, praėjus dienai po nacionalinių protestų, per kuriuos kilusi smurto banga nusinešė trijų žmonių gyvybes, jis pasiūlė surengti derybas.

„Rytoj visoje šalyje išrinkti merai ir gubernatoriai pradės nacionalinį pokalbį“, – šeštadienio vakarą tviteryje pranešė prezidentas, turėjęs omenyje spalį išrinktus pareigūnus.

I. Duque taip pat pranešė pirmadienį susitiksiąs su finansų, darbo ir prekybos reikalų ministrais bei verslo ir darbuotojų atstovais, o ateinančią savaitę prasidės dialogas su „įvairiais socialiniais sektoriais“.

Protestuotojai Kolumbijoje, be kita ko, reikalauja kovoti su prekyba narkotikais ir smurtu, įvesti daugiau lankstumo darbo rinkoje bei didinti pensijas.

43 metų I. Duque yra kritikuojamas dėl savo ekonominės, socialinės ir saugumo politikos. Be to, jo administracijai tenka spręsti ir šalyje gyvenančių 1,4 mln. pabėgėlių iš kaimyninės Venesuelos problemą.

Ketvirtadienį Bogotoje ir kituose šalies miestuose įvyko nacionalinis streikas, kuriame dalyvavo šimtai tūkstančių žmonių.