Turkija kaltina M. Dahlaną esant JAE samdiniu, prisidėjusiu prie 2016 metų nesėkmingo mėginimo nuversti turkų prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.

Vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu laikraščiui „Hurriyet“ pareiškė, kad palestinietis bus įtrauktas į ieškomiausių teroristų sąrašą.

Prieš pasitraukdamas į tremtį, M. Dahlanas tapo aršiu savo buvusio bendražygio iš Palestinos partijos „Fatah“ Mahmudo Abbaso varžovu.

Turkijos žiniasklaida nuolat kaltina M. Dahlaną prisidėjus prie 2016 metų žlugusio valstybės perversmo, o pastaruoju metu – atliekant vaidmenį pernai nužudant Saudo Arabijos žurnalistą Jamalą Khashoggi Rijado konsulate Stambule.

Užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu praėjusį mėnesį apkaltino JAE teroristo priglaudimu: „[M. Dahlanas] pabėgo pas jus, nes jis yra Izraelio agentas“, – sakė jis televizijai „Al Jazeera“.

M. Cavusoglu taip pat pareiškė, kad Abu Dabis, kurio santykiai su Ankara yra įtempti, mėgina pakeisti M. Abbasą M. Dahlanu.

Pastarasis aštriai sureagavo į turkų ministrų teiginius ir interviu vienam Saudo Arabijos transliuotojui apkaltino R. T. Erdoganą palaikant „teroristines grupuotes“ Sirijoje, vagiant auksą iš Libijos centrinio banko ir „elgiantis taip, tarsi jis būtų tikinčiųjų vedlys“.

Pasak M. Dahlano advokatų, 2016 metais palestiniečių teismas už akių nuteisė 58 metų vyrą kalėti trejus metus dėl korupcijos, taip pat liepė jam grąžinti 16 mln. dolerių (14,5 mln. eurų).

Anksčiau jis vadovavo Gazos Ruožo vidaus saugumo tarnybai, tačiau pateko į nemalonę 2007 metais, kai jo pajėgas sutriuškino islamistų judėjimas „Hamas“, o „Fatah“ teko atsitraukti iš tos teritorijos.