Pasak jo, didžiausi prieštaravimai ES viduje neva atsiranda dėl to, kad didžioji dalis turtingiausių šalių mokesčių perskirstoma toms šalims, kurioms „dar reikia prilaikyti kelnes, nes jos nepasiekė tam tikro ekonominės plėtros lygio, ir tai skaičiuojama dešimtimis milijardų eurų“.

„Maždaug 2028 m. kai kurios Rytų Europos šalys pasieks to ekonominio išsivystymo lygį, kai nebegaus paramos iš Europos biudžeto, o pačios turės mokėti, kaip tai daro Didžioji Britanija. Aš nesu tikras, ar joms nekils tokių pat minčių, kokios šiandien kyla pačiai Didžiajai Britanijai“, – apie galimą „Brexit“ scenarijaus pasikartojimą Rytų Europoje kalbėjo V. Putinas.

„Nemanau, kad JK mokesčių mokėtojams patinka mokėti mokesčius, suprantant ir žinant, kad nemaža dalis jų pinigų išleidžiama tam, kad kelnių nepamestų tie, kas dar nepasiekė tam tikro ekonominio išsivystymo lygio. Tai skaičiuojama dešimtimis milijardų. Yra ir kitų aspektų. Pavyzdžiui, Europos Parlamento sprendimai vienaip ar kitaip paveikia visas ES nares. Be abejo, ne visiems tai patinka“, – teigė Rusijos prezidentas.

Visgi, jo teigimu, Rusija yra suinteresuota, kad Europos Sąjunga išliktų, nes Maskva esą nori turėti reikalų su „nuspėjamu, patikimu partneriu“.

„Su nerimu stebime tai, kas vyksta, juk nemaža dalis mūsų aukso atsargų yra denominuotos euru ir mums, nepaisant dėl sankcijų mažėjančių prekybos apimčių, Europos Sąjunga išlieka svarbiausia prekybine partnere. Taigi esame suinteresuoti, kad viskas išliktų ir veiksmingai funkcionuotų“, – pareiškė V. Putinas.

Be to, sakė prezidentas, Rusija analizuoja tai, kas vyksta ir kas vyks ES.

„Nežinau, ar pavyks, žinant mano paminėtas tendencijas, išlaikyti Europos Sąjungą dabartiniu pavidalu, tačiau žinau, kad Europos šalių lyderiai supranta tai, mąsto apie tai ir turi įvairių scenarijų, kaip suvienyti ES nares, pasiekti tvaresnę integracijos formą. Ar jiems tai pavyks, nežinau, bet noriu palinkėti jiems sėkmės“, – Maskvoje vykusiame verslo forume kalbėjo V. Putinas.

Pasisakė ir apie Zelenskį


V. Putinas trečiadienį pagyrė Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį, pavadindamas jį „maloniu“. Tai Rusijos vadovas sakė artėjant ilgai lauktam viršūnių susitikimui dėl konflikto Rytų Ukrainoje, kuriame ir susitiks abu prezidentai.

Viršūnių susitikimas Ukrainos krizei sureguliuoti vyks gruodžio 9 dieną.

Į susitikimą vadinamuoju Normandijos formatu Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pakvietė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, Rusijos prezidentą V. Putiną ir Ukrainos prezidentą V. Zelenskį.

„Mes nepažįstame vienas kito, kalbėjomės tik telefonu“, – investicijų forume Maskvoje sakė V. Putinas, tačiau pridūrė, kad nors neturi „jokio ryšio“ su kolega iš Ukrainos, jis mano, kad „V. Zelenskis yra malonus žmogus ir nuoširdus“.

„Manau, jis tikrai nori pakeisti padėtį į gera, įskaitant Donbase“, – teigė Rusijos prezidentas, omenyje turėdamas teritoriją Rytų Ukrainoje, kurią valdo Rusijos remiami separatistai.

„Kiek jis yra pajėgus tai padaryti, kol kas nežinau. Jau buvo žengti tam tikri teigiami žingsniai“, – pridūrė V. Putinas, paminėdamas dalies karinių pajėgų ir įrangos atitraukimą nuo kontaktinės linijos, skiriančios Ukrainos pajėgas ir separatistus.

Tarp kitų pastarųjų veiksmų, kurių buvo imtasi, siekiant sumažinti įtampą, yra rugsėjį įvykęs Rusijos ir Ukrainos apsikeitimas belaisviais. O šią savaitę Rusija dar grąžino Ukrainai tris prieš metus užgrobtus jos laivus.

Gegužę Ukrainos prezidentu tapęs V. Zelenskis teigė, kad karo Rytų Ukrainoje užbaigimas bus svarbiausia jo kadencijos užduotis.

Viršūnių susitikimas konflikto Rytų Ukrainoje klausimu vyks Paryžiuje. Antradienį Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadymas Pristaika teigė, kad Kijevas viliasi pasiekti Paryžiuje „realią pažangą“. Pasak ministro, Ukraina į derybas vyks „be išankstinio nusistatymo“.

Rusija Krymą aneksavo 2014 metais. Netrukus po Rusijos įvykdytos aneksijos Rytų Ukrainoje kilo karinis konfliktas. Ukrainos vyriausybės pajėgos nuo 2014 metų balandžio kovoja su Rusijos remiamais separatistais.