Valstybės sekretoriaus pavaduotojas R. Clarke'as Cooperis, vadovaujantis Politinių ir karinių reikalų biurui, tokį komentarą išsakė žurnalistams per du kartus per metus rengiamą Dubajaus aviacijos parodą.

Pasak R. C. Cooperio, dėl planuojamo rusiškų naikintuvų įsigijimo Egiptui kyla „sankcijų rizika, taip pat pavojus netekti būsimų sandorių“.

Kaip Kaire teigė kariuomenės pareigūnai, Egiptas nusprendė pirkti iš Rusijos reaktyvinių lėktuvų Su-35, siekdamas veiksmingiau malšinti jau daug metų trunkantį islamistų sukilimą Sinajaus pusiasalyje.

Egiptiečių kariuomenė – didžiausia arabų pasaulyje – prieš metus kreipėsi į Rusiją, nesulaukusi JAV atsakymo į Kairo prašymus parduoti apie 20 naikintuvų F-35, sakė vienas Egipto armijos pareigūnas.

Rusijos susitarimu buvo siekiama paįvairinti Egipto ginklų tiekėjus, nes pastaraisiais metais amerikiečių karinė pagalba buvo sustabdyta, Vašingtonui reiškiant susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų šioje šalyje, paaiškino kitas pareigūnas.

Abu pareigūnai kalbėjo su anonimiškumo sąlyga, nes nebuvo įgalioti komentuoti šio klausimu.

Egiptas, vienas didžiausių JAV karinės pagalbos gavėjų, nepriklausančių NATO, pastaruoju metu vis dažniau įsigyja rusiškos ginkluotės. 2017 metais Kairas sutiko leisti Rusijos kariniams lėktuvams naudotis jo oro bazėmis. Šį mėnesį abiejų valstybių oro pajėgos dalyvavo bendrose pratybose.