Pavadinimo dar neturintis laivas yra antras Pekino lėktuvnešis, labai pastiprinsiantis jo karinį jūrų laivyną, kai oficialiai bus pradėtas eksploatuoti.

Lėktuvnešis strategiškai opiu Taivano sąsiauriu praplaukė sekmadienį. Jis įplaukė į ginčijamą Pietų Kinijos jūrą „mokslinių tyrimų bandymams ir įprastiniams mokymams“, oficialioje paskyroje parašė karinio jūrų laivyno atstovas Cheng Dewei.

Pasak atstovo, bandomiems lėktuvnešiams atlikti bandymus visame regione yra „normali praktika“.

„Tai nėra nukreipta prieš jokį konkretų taikinį ir neturi nieko bendra su esama situacija“, – sakė Cheng Dewei, bet plačiau nekomentavo.

Laivas Taivano sąsiauriu praplaukė salai rengiantis sausį vyksiantiems prezidento rinkimams.

Taivano užsienio reikalų ministras Josephas Wu sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad Kinija „ketina kištis į Taivano rinkimus“, ir pridūrė: „Rinkėjai nebus įbauginti!“

Taivano gynybos ministerija sakė pasiuntusi laivų ir lėktuvų sekti ir atidžiai stebėti lėktuvnešio judėjimo, ir nurodė, kad sąsiauryje jį sekė amerikiečių ir japonų laivai.

Kinija, kuri demokratinį Taivaną laiko savo teritorijos dalimi, 2016 metais saloje į valdžią atėjus Pekiną skeptiškai vertinančiai prezidentei Tsai Ing-wen suintensyvino karines pratybas aplink Taivaną.

Tsai Ing-wen, kuri reiškė paramą Honkongo judėjimui už demokratiją, būsimuose rinkimuose sieks perrinkimo ir vadina juos kova už salos laisvę ir demokratiją.

Jos varžovas propaguoja daug šiltesnius santykius su Kinija.