Policija pranešė, kad 19-metis studentas praėjo šaudyti Blagoveščensko mieste veikiančios kolegijos auditorijoje.

„Įvykio vietoje rasti dviejų jaunuolių, įskaitant surengusio šaudynes, kūnai; per šį incidentą, preliminariais duomenimis, nukentėjo dar trys asmenys. Pagal pirminius duomenis, užpuolikas nusižudė“, – sakoma Vidaus reikalų ministerijos regioninio padalinio pranešime.

Rusijos tyrimų komiteto Amūro padalinys pranešė, kad užpuolikas naudojosi jo vardu registruotu medžiokliniu šautuvu.

Policijai „mėginant jį sulaikyti jaunuolis nusišovė“, pridūrė tyrėjai.

Pasak pareigūnų, buvo nušautas 19-metis, o kiti trys 17, 19 ir 20 metų jaunuoliai buvo sužeisti. Medikai nurodė, kad vieno iš jų būklė sunki, antrojo – vidutinė, o trečias nukentėjo lengvai. Du sunkiau sužeisti paaugliai buvo operuoti.

Išpuolio motyvai kol kas nežinomi.

Kaip rašo vietos naujienų portalas „Amur.Info“, užpuolikas veikiausiai pradėjo šaudyti vykstant paskaitai, kurioje dalyvavo apie 20 žmonių.

„Šiuo metu studentus apklausia policija ir tyrėjai. Paskaitos sustabdytos; nežinoma, ar jos rytoj bus atnaujintos. Taip pat noriu pažymėti, kad su studentais dirba psichologai“, – sakė Amūro srities gubernatoriaus atstovė Elvira Overčionok.

Vėlesniame srities administracijos pranešime sakoma, kad paskaitos kolegijoje penktadienį bus atnaujintos.

Rusijos švietimo įstaigose šaudynės yra retas dalykas dėl paprastai griežtų apsaugos priemonių ir menkų galimybių teisėtai įsigyti šaunamųjų ginklų. Vis dėlto medžioklinių ginklų įsigijimo ir registravimo tvarka yra liberalesnė.

Pernai spalį Maskvos aneksuotame Kryme vienas paauglys savo kolegijoje nušovė 20 žmonių ir dar per 40 sužeidė. Pasak tyrėjų, jis tikriausiai buvo įkvėptas 1999 metais Jungtinėse Valstijose įvykusių šaudynių Kolumbaino vidurinėje mokykloje.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.