D. Trumpas ir R. T. Erdoganas susitiks praėjus mėnesiui po to, kai Turkija pradėjo karinę operaciją prieš kurdus Sirijos šiaurės rytuose. Ankara operaciją pradėjo po D. Trumpo sprendimo patraukti amerikiečių karius nuo Sirijos ir Turkijos pasienio. Visgi Turkijos įsiveržimas į Siriją susilaukė pasmerkimo Kongrese, kuris sprendžia dėl sankcijų Turkijai.

Anksčiau Baltieji rūmai ne kartą pabrėžė, kad JAV tikslas – užkirsti kelią „Islamo valstybės“ (ISIS) atsigavimui. Vašingtonas taip pat neketina nutraukti bendradarbiavimo su Sirijos kurdų pajėgomis, kurias Ankara laiko teroristinėmis.

Vieno naujienų agentūros DPA šaltinio Baltuosiuose rūmuose teigimu, JAV siekia neleisti engti religinių ir etninių mažumų Sirijoje, tokių kaip krikščionių, jazidų ir kurdų. D. Trumpas esą taip pat su R. T. Erdoganu aptars žmogaus teisių situaciją Turkijoje.

Pats Turkijos prezidentas pripažino, kad vizitas vyksta tuo metu, kai santykiai tarp NATO sąjungininkių „išgyvena skausmingą laikotarpį“.

R. T. Erdogano darbotvarkėje taip pat yra JAV gyvenančio islamo dvasininko Fethullaho Guleno, kaltinamo rengus 2016 m. Turkijos valstybės perversmą, ekstradicija.

Tikėtina, kad susitikime daug nesutarimų taip kels Turkijos sprendimą įsigyti rusiškų S-400 raketų sistemų, kurios, JAV teigimu, kenkia naikintuvų F-35 programai. F-35 dalis gaminančios Turkijos dalyvavimas programoje kol kas sustabdytas.

„Nepaisant ūkanotų mūsų santykių, sutariame su prezidentu Trumpu dėl problemų sprendimo“, – prieš išvykdamas į Vašingtoną sakė R. T. Erdoganas.