Audringas „Brexit“ procesas daugeliui, „turėjusiems abejonių dėl ES“, priminė apie narystės Bendrijoje privalumus, Berlyne kalbėjo politikė.

Savo plačioje kalboje, skirtoje Berlyno sienos griūties 30-osioms metinėms, buvusi Vokietijos gynybos ministrė sakė, kad ES pademonstravo galinti tapti stipresnė ištikus krizei.

„Kad ir kaip paradoksaliai tai skamba, „Brexit“ šokas sustiprino mūsų vienybę, – pabrėžė U. von der Leyen. – Jis ne vien parodė, ką reiškia palikti ES, bet taip pat kaip kiekviena šalis gauna naudos būdama Europos Sąjungos dalis.“

Nepaisydama prognozių, kad Britanijos sprendimas išstoti gali pakurstyti nesutarimus tarp kitų Bendrijos narių, U. von der Leyen sakė, „kad ir kokie skirtingi mes būtume, per „Brexit“ derybas 27 narės stovi kartu“.

Jungtinė Karalystė per 2016 metais surengtą referendumą nubalsavo pasitraukti iš Europos Sąjungos. Šis sprendimas smarkiai pribloškė Bendriją.

Vis dėlto dėl politinės aklavietės Britanijos išstojimo datą teko tris kartus atidėti, o dabar šalis ruošiasi ateinantį mėnesį vyksiantiems rinkimams, galintiems atnešti naujo netikrumo dėl „Brexit“.

Pastangos išvengti realios sienos tarp Airijos Respublikos ir Šiaurės Airijos atsiradimo buvo vienas didžiausių kliuvinių per varginamą išstojimo derybų procesą.

Pasiliekančios ES narės tvirtai parėmė Dublino poziciją, kad Airijos saloje neturėtų būti jokių užtvarų, galinčių sukelti pavojų 1998 metų Didžiojo penktadienio taikos susitarimui, užbaigusiam dešimtmečius trukusį tarpkonfesinį smurtą.