38 metų Justeno Hallo mirtis Hantsvilio kalėjime buvo konstatuota 18 val. 32 min. (ketvirtadienį 2 val. 32 min. Lietuvos laiku).

J. Hallas 2005 metais buvo nuteistas mirti, teismui pripažinus, kad jis prie El Paso pasmaugė 29 metų moterį ir užkasė jos palaikus dykumoje kaimyninėje Naujosios Meksikos valstijoje.

Pasak kaltintojų, J. Hallas auką nužudė, nes ji grasino papasakoti apie jo gaujos „Aryan Circle“ nelegalios narkotikų gaminimo laboratorijos egzistavimą.

J. Hallo advokatai bandydami gelbėti jo gyvybę pateikė kelias apeliacijas, argumentuodami, kad jo kliento psichika sutrikusi, taip pat reikalaudami papildomų DNR testų.

2017 metais pats J. Hallas prašė jų nutraukti šias pastangas ir sakė, kad yra pasirengęs sutikti savo likimą.

Kaip skelbė vietos žiniasklaida, 2016 metais J. Hallas pavadino save „pasiutusiu šunimi“, kurį reiktų nušauti.

Vis dėlto jo advokatai neseniai bandė jį užtarti ir sakė, kad J. Hallo atsisakymas gintis įrodo jo psichinės sveikatos pablogėjimą.

J. Hallas yra jau 19-as kalinys, kuriam JAV šiemet buvo įvykdyta mirties bausmė, ir aštuntas toks asmuo Teksase.

Teksaso valstija trečiadienį taip pat paskelbė naują įkalinimo iki gyvos galvos nuosprendį kitam mirtininkų eilėje laukusiam kaliniui Bobby Moore'ui, kurio byla buvo pasiekusi JAV Aukščiausiąjį Teismą.

2017 metais JAV aukščiausios instancijos teismas nusprendė, kad B. Moore'ui, nuteistam mirti už kasininko nužudymą per įsilaužiamąją vagystę 1980 metais Hjustone, negali būti įvykdyta mirties bausmė, nes jo psichika smarkiai sutrikusi.

Teismas taip pat kritikavo Teksaso medicininius kriterijus šio kalinio psichikos būklei vertinti.