„Būtų puiku susitikti su tavimi čia, Madride... Norėtume padėti tau perplaukti Atlanto vandenyną. Esame pasiruošę susisiekti, kad įgyvendintume šį sumanymą“, – sakoma T. Riberos laiške.

G. Thunberg per tviterį paskelbė pagalbos prašymą.

„Regis, būsiu veltui nukeliavus į kitą pasaulio pusę. Dabar man reikia rasti būdą lapkritį perplaukti Atlanto vandenyną. Jei kas nors gali man padėti rasti transportą, būsiu labai dėkinga“, – parašė paauglė.

Rugpjūtį 16-metė G. Thunberg perplaukė Atlantą burine jachta ir atvyko į Niujorką, kad galėtų dalyvauti konferencijoje dėl klimato kaitos. Šį kelionės būdą ji pasirinko atsisakiusi skristi į Ameriką lėktuvu dėl oro transporto poveikio neigiamo poveikio aplinkai.

Anksčiau buvo planuota, kad COP25 aukščiausiojo lygio susitikimas įvyks Čilėje, tačiau šią savaitę prezidentas Sebastianas Pinera pranešė, jog jo valstybė negalės surengti šio renginio, todėl nuspręsta perkelti konferenciją į Madridą.

Šiuo metu G. Thunberg tebėra Jungtinėse Valstijose.

Per pastaruosius metus šešiolikmetė švedė tapo plačiai žinoma visame pasaulyje. Ji buvo kviečiama į įvairias tarptautines organizacijas, įskaitant JT renginius. G. Thunberg aktyviai pasisako už aplinkos apsaugą ir ragina nedelsiant imtis ryžtingų veiksmų kovojant su klimato kaita.

Norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į su klimatu susijusias problemas, praėjusiais metais G. Thunberg penktadieniais užuot lankiusi pamokas piketuodavo prie Švedijos parlamento, reikalaudama aktyvių institucijų veiksmų aplinkai apsaugoti.

Palaipsniui jos vieniši protestai sulaukė atgarsio kitose pasaulio šalyse ir išaugo į moksleivių ir studentų judėjimą, reikalaujantį imtis veiksmų ir užkirsti kelią visuotiniam atšilimui.

Gretą Tunberg palaiko daugybė politikų ir įžymybių. Ji jau buvo susitikusi su JT generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu ir aktoriumi bei buvusiu Kalifornijos gubernatoriumi Arnoldu Schwarzeneggeriu.

2019 metų rugsėjo mėnesį paauglė sakė kalbą Jungtinėse Tautose ir apkaltino pasaulinius lyderius, kad jie, nesiimdami priemonių klimatui apsaugoti, pavogė jos „svajones ir vaikystę“.