Šie nauji valymai karališkuosiuose rūmuose buvo atlikti po to, kai 67 metų karalius Maha Vajiralongkornas atėmė visus titulus iš savo 34 metų konsortės už „nelojalumą“.

Šįkart monarchas įsakė atleisti du sargybinius iš „miegamųjų dalinio“, antradienį vakare paskelbė karališkasis leidinys „Royal Gazette“.

„Jie įvykdė nepriimtinų veiksmų ir užsiėmė svetimavimu“, – sakoma pranešime.

Du kiti gvardiečiai, neatitinkantys karališkosios sargybos standartų, irgi buvo atleisti be jokios kompensacijos, nurodė leidinys.

Tailando karališkoji šeima yra saugoma griežtų įstatymų prieš šmeižtą, faktiškai užkertančių kelią bet kokiai jos kritikai šioje šalyje.


Tačiau pastarieji valymai suteikė retą progą pažvelgti į didelę įtaką turinčių rūmų ir vienos turtingiausių monarchijų pasaulyje gyvenimą.

Anksčiau šį mėnesį karalius atėmė visus titulus iš savo konsortės Sineenat Wongvajirapakdi. Tai įvyko nepraėjus nė trims mėnesiams, kai šiai buvusiai kariuomenės slaugytojai buvo suteiktas beveik šimtmetį nenaudotas jaunesniosios žmonos titulas.

Sineenat Wongvajirapakdi buvo apkaltinta nelojalumu ir veiksmais prieš karalienės Suthidos paskyrimą.

Maha Vajiralongkornas vėdė savo 4-ąją žmoną Suthidą anksčiau šiais metais.

Kai Sineenat Wongvajirapakdi pateko į monarcho nemalonę, buvusi konsortė nebesirodė viešumoje.

Keli kiti rūmų pareigūnai vėliau taip pat buvo atleisti dėl „piktavališkų veiksmų“.

Maha Vajiralongkornas perėmė sostą 2016 metais po savo tėvo, pelniusio didelę visuomenės pagarbą, mirties ir šių metų gegužę buvo karūnuotas per pompastišką ceremoniją.