Tuo metu Kalifornijos šiaurėje esančiame vynininkystės regione siautėjusios liepsnos staiga apėmė daug didesnę teritoriją.

Stačių kalvų šlaitus, esančius netoli J. Paulo Getty muziejaus Los Andželo vakaruose, apėmusios liepsnos išryškino pavojų, su kuriuo susidūrė valstija, stipriam vėjui grasinant paversti bet kurią kibirkštį pragariška ugnimi.

Los Andželo apylinkes apėmus liepsnoms buvo sunaikinti mažiausiai aštuoni namai, pranešė vietos priešgaisrinė tarnyba.

Kol kas nebuvo gauta jokių pranešimų, kad per kurį nors iš gaisrų kas nors būtų žuvęs, tačiau vynininkyste garsėjančioje Sonomos apygardoje buvo sunkiai sužeistas ugniagesys. Valdžios atstovai vėliau pranešė, kad jis yra stabilios būklės.

Kalifornijos šiaurėje apie 2,2 mln. žmonių be liko elektros energijos, kompanijai „Pacific Gas & Electric“ (PG&E) savaitgalį atjungus tiekimą, kad įranga nesukeltų gaisrų esant vėjuotam orui. Artimiausiomis dienomis galimi tolesni elektros atjungimai, nes ir toliau prognozuojami smarkūs vėjai.

Elektros kompanija, bankrutavusi po to, kai jos įranga per pastaruosius kelerius metus sukėlė keletą pražūtingų miško gaisrų, pirmadienį pripažino, kad nepaisant atjungimo, jos perdavimo linijos galėjo savaitgalį sukelti du mažesnius gaisrus San Fransisko įlankos rajone. PG&E taip pat pranešė, kad perdavimo linijų gedimas galėjo sukelti gaisrą Sonomos apygardoje.

Tas gaisras, kilęs praėjusią savaitę tarp vynuogynų ir vyno fabrikų, išplito mažiausiai 300 km ploto teritorijoje, sunaikindamas 123 pastatus, įskaitant 57 namus, apgadindamas dar dešimtį namų ir sukeldamas pavojų 90 tūkst. statinių, pranešė pareigūnai.

Nors apie 30 tūkst. žmonių pirmadienio popietę buvo leista sugrįžti namo, apie 156 tūkst. gyventojų dėl gaisro tebegalioja nurodymas evakuotis, ypač iš Santa Rozos miesto.

Nuo liepsnų niekas nebuvo apsaugotas: vynininkystės regione buvo evakuota daug ūkių darbuotojų, o Los Andžele namus paliko L. Jamesas ir buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris.

„Dieve, šie [gaisrai] Los Andžele – ne juokai, – tviteryje parašė Los Andželo krepšinio klubo „Lakers“ žvaigždė. – Beprotiška naktis“.

Be to, buvo atidėta A. Schwarzeneggerio filmo „Terminator: Dark Fate“ premjera, turėjusi įvykti pirmadienį vakare.

Tarp kitų įžymybių, turinčių namus evakuojamoje zonoje yra prezidento posto siekianti senatorė Kamala Harris, kurios tuo metu nebuvo namuose, JAV kino bendrovės „Walt Disney“ generalinis direktorius Robertas Igeris, reperis ir prodiuseris Dr. Dre.

Sunerimę gyventojai vidury nakties savo „Range Rover“, „Tesla“ ir „Maserati“ leidosi stačiais kalvų šlaitais. Jie paliko namus, papuoštus Helovinui: gaisro dūmų kamuoliui švytint tarsi milžiniškam moliūgui, ant sienų kabėjo skeletai, ant laiptelių sėdėjo goblinai, o ant krūmų driekėsi voratinklių dekoracijos.