25 metų Šiaurės Airijos gyventojui Maurice'ui Robinsonui, dar vadinamam Mo, šeštadienį buvo pateikti kaltinimai dėl 39 migrantų netyčinio nužudymo, taip pat sąmokslo vykdyti prekybą žmonėmis, sąmokslo prisidėti prie nelegalios migracijos ir pinigų plovimo, nurodė Esekso policija.

Tuo metu, kai liūdinčios šeimos Vietname meldėsi už savo dingusius sūnus bei dukteris, o kai kurių dingusiųjų tapatybės buvo paskelbtos internete, į šiaurės rytus nuo Londono esančiame Čelmsforde prieš teismą vaizdo tiltu stojęs M. Robinsonas jokio pareiškimo nepadarė.

Lapkričio 25 dieną jis turėtų atsakyti į jam pareikštus kaltinimus Londono Old Beilio teisme.

Policija iš pradžių manė, kad trečiadienį Esekso grafystėje vilkiko priekaboje-šaldytuve aptiktos aukos – aštuonios moterys ir 31 vyras – buvo kinai, tačiau vėliau su pareigūnais susisiekė keletas vietnamiečių šeimų, išreiškusių susirūpinimą, kad tarp žuvusiųjų gali būti jų giminaičių. Pirminė informacija buvo paneigta, ir dabar manoma, kad daugumą aukų sudarė vietnamiečiai.

Gedulas Vietname

Šis tragedija dar kartą atkreipė dėmesį į siaubingus pavojus, su kuriais gali susidurti geresnio gyvenimo Europoje ieškantys nelegalūs migrantai, ir vėl sukėlė diskusijas Britanijoje, kaip išvengti panašių nelaimių ateityje.

Jungtinėje Karalystėje pradėtas tyrimas dėl 39 žmonių nužudymo yra didžiausias nuo tada, kai tyrėjai atliko tyrimą dėl 52 gyvybes nusinešusių 2005 metų liepos 7-osios mirtininkų sprogdinimų Londone.

Pareigūnai pradėjo rinkti DNR mėginius iš dviejose skurdžiose Vietnamo provincijose gyvenančių šeimų, kurių artimieji, kaip manoma, galėjo atsidurti tarp 39 žuvusiųjų.

Vietnamo pareigūnai pirmadienį pranešė, kad Britanija išsiuntė dokumentus, turinčius jiems padėti atlikti nelengvą užduotį – nustatyti tikrąsias žuvusiųjų tapatybes, kadangi dauguma migrantų veikiausiai turėjo padirbtus pasus.

„Jungtinės Karalystės pareigūnai atsiuntė mums keturis komplektus aplankų, susijusių su mirtimis Esekso sunkvežimyje... tapatybių nustatymo koordinavimui“, – sakė Vietnamo užsienio reikalų ministro pavaduotojas Bui Thanhis Sonas.

Vietnamo užsienio reikalų ministerija renka informaciją apie įtariamas aukas, iš kelių šeimų paimta plaukų ir kraujo mėginių, sakoma pranešime.

Jungtinės Karalystės pareigūnai šeštadienį Dubline suėmė dar vieną su šia byla siejamą asmenį. Tuo metu trys anksčiau šioje byloje suimti asmenys buvo paleisti už užstatą.

Manoma, kad šeštadienį Dubline sulaikytas asmuo yra iš Šiaurės Airijos ir eina trečią dešimtį, nors oficialiai informacija apie jo tapatybę neskelbiama.

Už griežtesnę sienų apsaugą per 2016 metų „Brexit“ referendumo kampaniją pasisakęs britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį pasirašė užuojautų knygoje ir padėjo gėlių į rytus nuo Londono esančiame Greiso mieste, kur buvo rastas sunkvežimis.

Vidaus reikalų ministrė Priti Patel turėtų atsakinėti į parlamentarų klausimus, susijusius su šia byla.

Ši tragedija sukrėtė ištisas bendruomenes vidurio Vietname, kur gedinčios šeimos laukia kokių nors žinių apie dingusius savo artimuosius.

Vietnamo žiniasklaida informavo, kad 24 sunkvežimyje rasti žuvusieji gali būti vietnamiečiai, nors pareigūnai šio skaičiaus nepatvirtino.

Iš centrinės Vietnamo dalies į Britanija nelegaliai išvažiuoja nemažai migrantų, ieškančių geresnio gyvenimo užjūryje.

Migrantai iš Vietnamo dažnai nelegaliai dirba manikiūro salonuose arba pogrindiniuose kanapių ūkiuose. Paprastai jie būna nemažai įsiskolinę ir darbdavių išnaudojami.