„Iki šiol patvirtinome, kad esama 16 žuvusiųjų, bet jų skaičius turėtų būti didesnis, nes gauname naujų pranešimų, kurių dar nepatvirtinome“, – naujienų agentūrai AFP sakė Fisseka Tekle.

Anot jo, smurtas apėmė atvejus, kai saugumo pajėgos šaudė į protestuotojus, bet vis dažniau pasireiškia kaip susirėmimai tarp etninių ir religinių grupių.

„Kai kurie žmonės buvo nužudyti lazdomis, mačetėmis; buvo sudeginti kai kurie namai. Žudydami ir kovodami vienas su kitu žmonės naudojo net kulkas ir lengvuosius ginklus“, – pridūrė Fisseka Tekle.

„Neturiu informacijos, kas įvyko naktį, bet nėra požymių, kad [smurtas] mažėtų“.

Smurtas prasiveržė sostinėje Adis Abeboje ir daugumoje Etiopijos Oromijos regiono rajonų, vienam žinomam aktyvistui apkaltinus saugumo pajėgas mėginus surengti ataką prieš jį.

Aktyvistas Jawaras Mohammedas yra buvęs Abiy Ahmedo bendražygis, priklausantis, kaip ir premjeras, didžiausiai šalies etninei grupei – oromams. Jawaras Mohammedas neseniai pradėjo kritikuoti vyriausybės vadovo politiką kai kuriuose srityse.

Neramumai išryškino nesutarimus tarp etninių oromų, kurių vadovaujami protestai paskatino buvusio šalies lyderio atsistatydinimą ir Abiy Ahmedo atėjimą į valdžią. Šie nesutarimai galėtų pakenkti jo populiarumui prieš 2020 metų gegužę numatytus rinkimus.

Antradienį kalbėdamas per spaudos konferenciją Jawaras Mohammedas paragino laikytis ramybės ir apkaltino valdžią nestabilumo kurstymu.