Nuo Sirijos pilietinio karo pradžios 2011 m. kariaujančios pusės dėjo minas tiek miesto, tiek ir kaimo vietovėse.

Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, daugiau nei 10 mln. žmonių visoje Sirijoje gyvena teritorijose, kuriose gali būti sprogstamųjų medžiagų.

„Nuo 2019 m. pradžios 173 civiliai, tarp jų 41 vaikas, žuvo nuo sausumos minų ir kitų po karo likusių sprogmenų“, – teigė „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Mažiausiai 40 civilių žuvo kasdami triufelius, tikino Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi stebėsenos grupė.
„Kasdien civiliai netenka gyvybės ar yra suluošinami visam gyvenimui dėl sausumos minų ir nesprogusių sprogmenų“, – pabrėžė JT Humanitarinių reikalų koordinavimo tarnyba (OCHA).
„Skaičiuojama, kad du iš trijų išgyvenusiųjų sprogimą Sirijoje tampa neįgalūs visam gyvenimui“, – tviteryje pridūrė OCHA.

JT Tarnyba kovai su minomis (UNMAS) taip pat pažymėjo, kad sausumos minos trukdo bandymams išvalyti griuvėsius ir vystyti žemės ūkį.

Jos taip pat kelia grėsmę vaikams ir neleidžia sirams grįžti į gimtuosius kaimus ir miestelius, rugpjūtį naujienų agentūrai AFP teigė UNMAS.

2018 m. liepą UNMAS su Sirijos vyriausybe pasirašė susitarimo memorandumą dėl nuolatinės atstovybės įsteigimo Damaske.

Prasidėjęs prieš vyriausybę nukreiptų protestų brutaliu numalšinimu, nuo 2011 m. vykstantis pilietinis karas Sirijoje pasiglemžė daugiau nei 370 tūkst. žmonių gyvybes, dar milijonai sirų buvo priversti palikti namus.