Didžiosios Britanijos parlamentas kiek anksčiau priėmė įstatymą, kuriuo B. Johnsonas įpareigojamas prašyti Europos Sąjungos trims mėnesiams atidėti „Brexit“, jeigu jam nepavyks nustatytu laiku sudaryti susitarimo su ES. Tačiau pats premjeras yra griežtai sukritikavęs tokią galimybę.

„Ne, aš prisiėmiau įsipareigojimus šiuo sunkiu metu vadovauti [konservatorių] partijai ir savo šaliai ir aš ketinu tęsti. Tikiu, jog tai yra mano prerogatyva“, – sekmadienį rašo britų žiniasklaida, cituojanti premjero atsakymą į klausimą, ar jis atsistatydins, jeigu jam teks prašyti Briuselio atidėti „Brexit“.

Tačiau premjeras atsisakė paaiškinti, kaip jis ketina apeiti įstatymą, kuriuo reikalaujama prašyti atidėti Didžiosios Britanijos išstojimą iš Europos bloko, jeigu nebus pasiektas susitarimas.

„Turime judėti į priekį. Ir tam mums reikia spalio 31 dieną įgyvendinti „Brexit“, – pareiškė B. Johnsonas BBC televizijai Mančesteryje.

Sekmadienį Mančesteryje vyksta kasmetinė konservatorių partijos konferencija ir tai, kai kurių stebėtojų nuomone, gali būti paskutinis tokio pobūdžio konservatorių renginys prieš galimus pirmalaikius parlamento rinkimus.