Eitynėse dalyvavo apie 400 lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių ir kitų asmenų (LGBT+) teisių rėmėjų. Dalyviai mojavo vaivorykštės spalvų vėliavomis ir nešė plakatus su tokiais užrašais kaip „Jėzus mokė mylėti“ ir „Homofobija kelia grėsmę lenkų šeimoms“.

Eitynėms kelią bandę užtverti gėjų parado priešininkai – kai kurie iš jų vilkėjo marškinėlius su kraštutinių dešiniųjų užrašais – susirėmė su policija. Eisenai judant miestu, kontraprotestuotojai skandavo šūkius prieš gėjus, mėtė butelius ir kiaušinius.

Pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas, kad priverstų kontraprotestuotojus išsiskirstyti, ir kai kuriuos iš jų sulaikė.

Šią savaitę Lenkijos teismas panaikino Liublino mero Krzysztofo Zuko sprendimą neleisti rengti gėjų parado, nes tai esą būtų nesaugu.

Artėjant spalio 13-osios rinkimams, seksualinių mažumų teisės tapo vienu aštriausių klausimų katalikiškoje Lenkijoje.

Homoseksualumas – viena dažniausia viešai aptariamų temų šalyje, kurios valdančiosios konservatorių partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vadovas Jaroslawas Kaczynskis judėjimą už seksualinių mažumų teises yra pavadinęs „grėsme“ tradicinėms lenkų šeimoms.

Liepą įvykusį pirmąjį homoseksualų paradą rytiniame Baltstogės mieste taip pat aptemdė smurtas. Ten eitynių dalyvius ir policiją užpuolė grupė kraštutiniams dešiniesiems prijaučiančių futbolo chuliganų.

Po šio incidentas kilus protestams, Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis pasmerkė smurtą, tačiau pačios kampanijos prieš LGTB tiesiogiai nekritikavo.

Žibalo į liepsną įpylė arkivyskupas Marekas Jedraszewski, per pamokslą įspėjęs apie, anot jo, LGTB judėjimo keliamą pavojų.

„Mūsų žemėje nebėra raudonojo maro, – sakė dvasininkas, turėdamas omenyje komunizmą. – Tačiau atsirado naujas, neomarksistinis maras, kuris nori užvaldyti mūsų sielas, širdis ir dvasią. Ne raudonas, o vaivorykštės spalvų maras.“

M. Jedraszewskio pareiškimai sukėlė protestų Lenkijoje ir Krokuvoje, jų dalyviai ragino arkivyskupą atsistatydinti.