Teisingumo ministrą Laurentą Anselmi pakeis Robertas Gelli – prancūzų prokuroras Pietų Prancūzijoje esančio Provanso Ekso apeliaciniame teisme.

Kunigaikštystę sukrėtė korupcijos skandalas, įtraukęs L. Anselmi pirmtaką ir tris Monako policijos aukšto rango pareigūnus.

Skandalas yra susijęs su tyrimu, kurį pagal Prancūzijos ir Monako susitarimą padėjo vykdyti kunigaikštystėje dirbęs prancūzų teisėjas Edouard'as Levrault.

L. Anselmi birželį netikėtai atmetė E. Levrault prašymą pratęsti jo trejų metų kadenciją. Tai sukėlė susirūpinimą dėl Monako teismų sistemos nepriklausomybės.

Antradienio pareiškime Monakas nurodė, kad kunigaikščio Alberto II sprendimu pakeisti teisingumo ministrą „patvirtinamas jo įsipareigojimas dėl nepriklausomos ir nešališkos teisingumo sistemos“.

Korupcijos byla iškilo po to, kai 2018 metų lapkritį apklausai buvo sulaikytas rusų magnatas Dmitrijus Rybolovlevas.

Jis ilgai teismuose kovojo su vienu meno prekiautoju, ir policija įtaria, kad jis bandė užsitikrinti sau Monako pareigūnų paramą.

Galiausiai D. Rybolovlevas buvo apkaltintas bandymais daryti poveikį ir kyšininkavimu.

Buvęs teisingumo ministras Philippe'as Narmino 2017 metais dėl įtarimų korupcija buvo priverstas išeiti į pensiją, o vėliau buvo apkaltintas bandymais daryti poveikį ir kyšių ėmimu.