JAV žurnalas „Time“ paskelbė jo nuotrauką prasidėjus federalinių rinkimų kampanijai, kurioje J. Trudeau Liberalų partija varžosi su Andrew Scheero vadovaujamais konservatoriais.

47-erių J. Trudeau, kurio partija didele persvara laimėjo 2015 metų rinkimus, jau yra sulaukęs kritikos dėl etinių riktų ir kitokių kontroversiškų situacijų.

JAV žurnalas „Time“ paskelbė nespalvotą nuotrauką iš 2001-aisiais vykusio mokyklos vakarėlio „Arabijos naktys“, kur J. Trudeau, tuomet 29-erių, buvo užsidėjęs turbaną ir vilkėjo chalatą, o jo veidas, kaklas ir rankos buvo nugrimuoti tamsiai ruda spalva.

Ta nuotrauka buvo privačios mokyklos „West Point Grey Academy“ 2000–2001 mokslo metų albume, pranešė leidinys

J. Trudeau patvirtino, kad minimoje fotografijoje tikrai užfiksuotas jis „per mokyklos kasmetinę vakarienę, kurios tema buvo „Arabijos naktys“.

„Visą gyvenimą dirbau bandydamas kurti galimybes žmonėms, kovoti su rasizmu ir netolerancija“, – sakė jis per spaudos konferenciją, surengtą jo kampanijos lėktuve.

„Galiu pasakyti, kad suklydau, kai buvau jaunesnis, ir norėčiau, kad to nebūtų nutikę. Norėčiau tada [viską] geriau suprasti, bet taip nebuvo, ir labai dėl to apgailestauju.“

„Dabar suprantu, kad taip pasielgti buvo rasistiška“, – sakė jis.

„Bendruomenėms ir žmonėms, kurie susiduria su intersekcionalumu ir diskriminacija, tai yra svarbus ir labai skaudus dalykas“, – pridūrė kanadiečių premjeras.

J. Trudeau taip pat prisipažino, kad taip pat buvo nusigrimavęs ir per vieną savo mokyklos talentų konkursą.

„Rasizmas yra realus“

Trečią vietą rinkėjų apklausose užimančios Naujosios demokratų partijos lyderis Jagmeetas Singhas pavadino tokį J. Trudeau elgesį „keliančiu nerimą“ ir „įžeidžiančiu“.

„Bet kada, kai išgirstame apie rudo ar juodo veido pavyzdžius, tai yra šaipymasis iš kažko dėl to, kaip jie gyvena ir ką išgyveno“, – teigė jis.

„Ką tai sako apie tai, ką jis galvoja apie žmones, kurie dėl to, kas jie yra, dėl savo odos spalvos susiduria su išbandymais ir barjerais bei kliūtimis savo gyvenime. Rasizmas yra realus“, – pridūrė J. Singhas.

J. Trudeau yra aktyvus kanadiečių tapatybei svarbaus daugiakultūriškumo gynėjas, o mažiausiai šeši jo vyriausybės nariai yra azijiečių ar afrikiečių kilmės.

Metų pradžioje J. Trudeau populiarumas smuko pasigirdus kaltinimams dėl politinio kišimosi į kyšininkavimo bylą prieš Kanados inžinerijos įmonę „SNC-Lavalin“.

Skandalas įsiplieskė, kai dvi ministrų kabineto narės apkaltino premjerą ir jo patarėjus kišimusi į „SNC-Lavalin“ bylą, kad išsaugotų darbo vietas.

Viena iš tų ministrių buvo pirmoji čiabuvių kilmės Kanados generalinė prokurorė. Abi vyriausybės narės buvo pašalintos iš partijos.

Tas epizodas kainavo J. Trudeau Kanados moterų, čiabuvių tautų ir jaunimo paramą – šios visuomenės grupės 2015 metais padėjo jam laimėti rinkimus.

J. Trudeau yra buvusio Kanados ministro pirmininko Pierre'o Trudeau (Pjero Triudo), laikomo šiuolaikinės Kanados tėvu, sūnus.