Savo rėmėjų „Brexit“ krikštatėviu vadinamas N. Farage'as tvirtino, kad JK pasitraukimas iš Europos Sąjungos spalio 31 d. neįvyks, nes Londono politinis elitas neva derasi su ES dėl galimybių nepaisyti 2016-ųjų „Brexito“ referendumo rezultato, kuomet 52 proc. rinkėjų pasisakė už išstojimą iš ES, praneša „Reuters“.

Pasak N. Farage'o, šalis susidūrė su didžiausiu konfliktu nuo Anglijos pilietinio karo XVII a. laikų, o B. Johnsonas, bandydamas atgaivinti nepavykusį buvusios premjerės Theresos May suderėtą susitarimą, esą rizikuoja sunaikinti Konservatorių partiją.

„Spalio 17-18 d. ES viršūnių susitikime pamatysime šiokį tokį Europos Sąjugos pasiūlymą, o Borisas (Johnsonas) iki spalio 31 d. jį pateiks parlamentui, kur, įtariu, jis bus atmestas. Taigi, mes neišstosime spalio 31 d., o tada jau klimpsime į nežinomus vandenis – ar parlamentas surengs antrą referendumą, ar pirmalaikius rinkimus, tikrai nežinau“, – interviu „Reuters“ sakė N. Farage'as.

N. Farage'ui per pastarąjį dešimtmetį pavyko transformuoti JK politiką, po truputį perimant Konservatorių partijos rinkėjus ir taip priverčiant eilę premjerų imtis griežtesnės pozicijos ES atžvilgiu.

Manymas, kad N. Farage'o Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP) kelia grėsmę konservatoriams, buvo vienas iš veiksnių, privertusių premjerą Davidą Cameroną 2013 m. pažadėti rinkėjams „Brexit“ referendumą.

Nepriimtas į britų tradicinės politikos gretas, tačiau palaikomas turtingų euroskeptikų, N. Farage'as „pardavė“ išstojimo iš ES idėją milijonams britų, kurie jautėsi pamiršti tradicinių konservatorių ir leiboristų partijų.

2016-ųjų referendume 51,9 proc., arba 17,4 mln., rinkėjų balsavų už išstojimą iš ES, 48,1 proc., arba 16,1 mln., – prieš.

„Brexit“ turėjo įvykti kovo 29 d., tačiau išstojimo terminas buvo atidėtas, nes britų parlamentarai net tris kartus atmetė Th. May siūlomą „Brexit“ sutartį.